Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Odstupné. Co znamená pojem Odstupné z kategorie Právo?

Co to je Odstupné? Význam slova

Co znamená termín Odstupné? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Odstupné je pojem právní, který se spojuje s výpovědí. V případě odstupného jde o výpověď, kterou dává zaměstnavatel zaměstnanci. Jedná se o určité odškodnění zaměstnance za to, že dostal výpověď z důvodů na straně zaměstnavatele. Může se jednat o zrušení celého zaměstnavatele nebo jeho části, přemístění nebo nadbytečnost.
Odstupné se vyplácí i při skončení pracovního poměru dohodou ze stejných důvodů. Výše odstupného je dvojnásobek průměrného výdělku. Kolektivní smlouva může stanovit vyšší odstupné. Vyplácí se v dohodnutý den nebo v den nejbližší výplaty.

Význam slova, termín, co je to Odstupné? Odborný termín, výraz, slovo Odstupné. Co znamená pojem Odstupné z kategorie Právo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Odstupné doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Odstupné se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: pojem, Právo, přesný výraz, synonymum, definice, význam slova, termín, význam pojmu, co to je, co znamená, Právo, slovo, přesný význam, popis, slovník, vysvětlení

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Odstupné? resp. jaká je definice slova Odstupné? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odstupné, odpověď na dotaz co je to Odstupné?. Víte např. kdo to je Vratislav Kulhánek? Znáte a víte kdo je Liberál? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Právo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.