Co je to?
Definice odborného termínu, slova Lustrace. Co znamená pojem Lustrace z kategorie Právo?

Co je to Lustrace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Lustrace

Lustrace pochází z latinského označení pro očištění, kdy se jednalo o očistnou oběť přinášenou božstvu po sčítání lidu. Obecný význam slova znamená kontrolu různých údajů v rejstřících nebo evidencích.
Ve středoevropských a východoevropských zemích má však slovo lustrace zvláštní význam, neboť označuje také odstraňování osob spjatých s komunistickým režimem z veřejných a významných funkcí.

Význam slova, termín, co je to Lustrace? Definice odborného termínu, slova Lustrace. Co znamená pojem Lustrace z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Lustrace s vašimi kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Lustrace se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: synonymum, wiki, význam, význam pojmu, přesný výraz, formulace, termín, vysvětlení, slovo, informace, Lustrace, slovník, přesný význam, co znamená, co to je, heslo

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Lustrace? resp. jaká je definice termínu Lustrace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lustrace, odpověď na dotaz co je to Lustrace?. Víte např. kdo to je Chiropraktik? Znáte a víte kdo je Hana Zagorová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.