Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lichva. Co znamená pojem Lichva z kategorie Právo?

Co je to Lichva? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Lichva?

Lichva znamená půjčku s nemravně vysokým úrokem. V České republice se jedná o trestný čin. Dříve se lichvou rozumělo jakékoliv půjčování peněz s úrokem. Pro křesťany byla zakázána, proto ji poskytovali židé.

Význam slova, termín, co je to Lichva? Odborný výraz, definice slova Lichva. Co znamená pojem Lichva z kategorie Právo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Lichva? s přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Lichva je v sekci Právo

Co znamená pojem Lichva? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Lichva neboli úžera (z lat. usuria; z germ.: got. leihwan = leihen) je obecně závazek nepřiměřený k zisku závazkem získanému. Nejčastějším příkladem jsou půjčky s velkými nebo dokonce obrovskými úroky, třeba i 100 % za každý den. Ve druhé polovině 19. století dospěl pohled na lichvu k tomu, že její definici nelze omezovat na smlouvu o půjčce. Ustálil se názor, že jde o ja­kýkoliv právní vztah, v němž silnější strana zneužívá určitých omezujících vlastností slabší strany k tomu, aby od ní získala plnění, které je k jejímu vlastnímu protiplnění ve výrazném nepoměru.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: synonymum, popis, definice, informace, přesný význam, formulace, popis, vysvětlení, Lichva, Právo, slovník, význam, slovo, pojem, wiki

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Lichva? resp. jaký je význam slova Lichva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lichva, odpověď na dotaz co je to Lichva?. Víte např. kdo to je Čecháček? Znáte a víte kdo je Kardiolog? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Lichva i v jiných kategoriích (než Právo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.