Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lichva. Co znamená pojem Lichva z kategorie Právo?

Co je to Lichva? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Lichva?

Lichva znamená půjčku s nemravně vysokým úrokem. V České republice se jedná o trestný čin. Dříve se lichvou rozumělo jakékoliv půjčování peněz s úrokem. Pro křesťany byla zakázána, proto ji poskytovali židé.

Význam slova, termín, co je to Lichva? Odborný výraz, definice slova Lichva. Co znamená pojem Lichva z kategorie Právo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Lichva je v kategorii Právo

Klíčová slova: co znamená, informace, heslo, přesný výraz, Lichva, vysvětlení, přesný význam, Právo, formulace, význam, co to je, slovo, pojem, význam slova, definice, význam pojmu

Co znamená pojem Lichva? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Lichva neboli úžera (z lat. usuria; z germ.: got. leihwan = leihen) je obecně závazek nepřiměřený k zisku závazkem získanému. Nejčastějším příkladem jsou půjčky s velkými nebo dokonce obrovskými úroky, třeba i 100 % za každý den. Ve druhé polovině 19. století dospěl pohled na lichvu k tomu, že její definici nelze omezovat na smlouvu o půjčce. Ustálil se názor, že jde o ja­kýkoliv právní vztah, v němž silnější strana zneužívá určitých omezujících vlastností slabší strany k tomu, aby od ní získala plnění, které je k jejímu vlastnímu protiplnění ve výrazném nepoměru.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Lichva? resp. jaká je definice termínu Lichva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lichva, odpověď na dotaz co je to Lichva?. Víte např. kdo to je Dělník? Znáte a víte kdo je Vojvoda Krok? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Právo U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.