Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lichva. Co znamená pojem Lichva z kategorie Právo?

Co je to Lichva? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Lichva?

Lichva znamená půjčku s nemravně vysokým úrokem. V České republice se jedná o trestný čin. Dříve se lichvou rozumělo jakékoliv půjčování peněz s úrokem. Pro křesťany byla zakázána, proto ji poskytovali židé.


Co je to Lichva? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Lichva. Co znamená pojem Lichva z kategorie Právo?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Lichva? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Lichva se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: pojem, Lichva, terminologie, názvosloví, lexikon, formulace, informace, přesný výraz, co je to Lichva?, termín, slovo, odborné názvosloví, co to je, definice pojmu, heslo, vysvětlení, Právo, definice


Pojem Lichva je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Lichva? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Lichva neboli úžera (z lat. usuria; z germ.: got. leihwan = leihen) je obecně závazek nepřiměřený k zisku závazkem získanému. Nejčastějším příkladem jsou půjčky s velkými nebo dokonce obrovskými úroky, třeba i 100 % za každý den. Ve druhé polovině 19. století dospěl pohled na lichvu k tomu, že její definici nelze omezovat na smlouvu o půjčce. Ustálil se názor, že jde o ja­kýkoliv právní vztah, v němž silnější strana zneužívá určitých omezujících vlastností slabší strany k tomu, aby od ní získala plnění, které je k jejímu vlastnímu protiplnění ve výrazném nepoměru.

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lichva ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Lichva ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Lichva na Google.cz

Vyhledat výraz Lichva ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Lichva ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Lichva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lichva například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Lichva? resp. co se skrývá pod slovem Lichva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lichva, odpověď na dotaz co je to Lichva?. Víte např. kdo to je Si Ťin-pching? Znáte a víte kdo je Vojvoda Krok? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Právo Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.