Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lichva. Co znamená pojem Lichva z kategorie Právo?

Co je to Lichva? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Lichva?

Lichva znamená půjčku s nemravně vysokým úrokem. V České republice se jedná o trestný čin. Dříve se lichvou rozumělo jakékoliv půjčování peněz s úrokem. Pro křesťany byla zakázána, proto ji poskytovali židé.

Význam slova, termín, co je to Lichva? Odborný výraz, definice slova Lichva. Co znamená pojem Lichva z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Lichva? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Lichva je v kategorii Právo

Klíčová slova: Právo, Lichva, Právo, přesný význam, význam, synonymum, slovo, formulace, co znamená, heslo, význam pojmu, termín, popis, vysvětlení, pojem, přesný výraz

Co znamená pojem Lichva? Definice slova, termínu z Wikipedie

Lichva neboli úžera (z lat. usuria; z germ.: got. leihwan = leihen) je obecně závazek nepřiměřený k zisku závazkem získanému. Nejčastějším příkladem jsou půjčky s velkými nebo dokonce obrovskými úroky, třeba i 100 % za každý den. Ve druhé polovině 19. století dospěl pohled na lichvu k tomu, že její definici nelze omezovat na smlouvu o půjčce. Ustálil se názor, že jde o ja­kýkoliv právní vztah, v němž silnější strana zneužívá určitých omezujících vlastností slabší strany k tomu, aby od ní získala plnění, které je k jejímu vlastnímu protiplnění ve výrazném nepoměru.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Lichva? resp. jaká je definice slova Lichva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lichva, odpověď na dotaz co je to Lichva?. Víte např. kdo to je Fyzioterapeut? Znáte a víte kdo je Vojvoda Krok? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Právo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.