Co je to?

Co je to Lichva?

Lichva
Co znamená pojem Lichva

Lichva znamená půjčku s nemravně vysokým úrokem. V České republice se jedná o trestý čin. Dříve se lichvou rozumělo jakékoliv půjčování peněz s úrokem. Pro křesťany byla zakázána, proto ji poskytovali židé.

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Termín Lichva se nachází v sekci PrávoKlíčová slova: popis, význam, definice, vysvětlení, synonymum, přesný výraz, Právo, význam pojmu, co znamená, co to je

Doporučené pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená Lichva? resp. jaká je definice slova Lichva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení pojmu Lichva, odpověď na dotaz co je to Lichva?. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto pojem i jinde. Děkujeme za návštěvu internetového projektu - shromažďujícího definice pojmů, slov, hesel a termínů - Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.