Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kompetenční žaloba. Co znamená pojem Kompetenční žaloba z kategorie Právo?

Co to je Kompetenční žaloba? Význam slova

Co znamená termín Kompetenční žaloba? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kompetenční žaloba je žaloba proti rozhodnutí, které mohlo být vydáno nepříslušným orgánem, a tudíž by bylo nezákonné. Příslušný musí být takový orgán veřejné moci, který má oprávnění věcné, funkční i místní.
Ke konkrétním úkonům jsou právně přiřazeny orgány veřejné moci. Kompetenční žalobu řeší zvláštní procedury, nejdříve nadřízený orgán veřejné moci, poté pak soud.

Význam slova, termín, co je to Kompetenční žaloba? Odborný termín, výraz, slovo Kompetenční žaloba. Co znamená pojem Kompetenční žaloba z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Kompetenční žaloba? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Kompetenční žaloba je v kategorii Právo

Klíčová slova: co to je, Právo, slovník, význam slova, přesný význam, význam pojmu, přesný výraz, popis, vysvětlení, pojem, co znamená, slovo, heslo, synonymum, popis

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Kompetenční žaloba? resp. co je to Kompetenční žaloba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kompetenční žaloba, odpověď na dotaz co je to Kompetenční žaloba?. Víte např. kdo to je Mikuláš? Znáte a víte kdo je Psychoterapeut? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Kompetenční žaloba hledat i v jiných kategoriích (než Právo) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.