Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kompetenční žaloba. Co znamená pojem Kompetenční žaloba z kategorie Právo?

Co to je Kompetenční žaloba? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kompetenční žaloba

Kompetenční žaloba je žaloba proti rozhodnutí, které mohlo být vydáno nepříslušným orgánem, a tudíž by bylo nezákonné. Příslušný musí být takový orgán veřejné moci, který má oprávnění věcné, funkční i místní.
Ke konkrétním úkonům jsou právně přiřazeny orgány veřejné moci. Kompetenční žalobu řeší zvláštní procedury, nejdříve nadřízený orgán veřejné moci, poté pak soud.


Co je to Kompetenční žaloba? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kompetenční žaloba. Co znamená pojem Kompetenční žaloba z kategorie Právo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kompetenční žaloba je v kategorii Právo

Klíčová slova: odborný výraz, terminus technicus, pojem, co je to Kompetenční žaloba?, definice pojmu, odborné názvosloví, slovo, slovník, význam slova, názvosloví, přesný výraz, formulace, význam, vysvětlení, co znamená, lexikon, informace, Kompetenční žaloba


Pojem Kompetenční žaloba je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat slovo Kompetenční žaloba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Kompetenční žaloba ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Kompetenční žaloba ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Kompetenční žaloba na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kompetenční žaloba ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Kompetenční žaloba ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kompetenční žaloba například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Kompetenční žaloba? resp. co přesně znamená slovo Kompetenční žaloba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kompetenční žaloba, odpověď na dotaz co je to Kompetenční žaloba?. Víte např. kdo to je John Tavares? Znáte a víte kdo je Pesimista? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Právo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.