Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kompetenční žaloba. Co znamená pojem Kompetenční žaloba z kategorie Právo?

Co to je Kompetenční žaloba? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kompetenční žaloba

Kompetenční žaloba je žaloba proti rozhodnutí, které mohlo být vydáno nepříslušným orgánem, a tudíž by bylo nezákonné. Příslušný musí být takový orgán veřejné moci, který má oprávnění věcné, funkční i místní.
Ke konkrétním úkonům jsou právně přiřazeny orgány veřejné moci. Kompetenční žalobu řeší zvláštní procedury, nejdříve nadřízený orgán veřejné moci, poté pak soud.

Význam slova, termín, co je to Kompetenční žaloba? Odborný termín, výraz, slovo Kompetenční žaloba. Co znamená pojem Kompetenční žaloba z kategorie Právo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Kompetenční žaloba s přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Kompetenční žaloba je v kategorii Právo

Klíčová slova: Právo, přesný význam, pojem, formulace, význam pojmu, Právo, co to je, slovník, Kompetenční žaloba, definice, význam, popis, heslo, informace, co znamená

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Kompetenční žaloba? resp. co znamená slovo Kompetenční žaloba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kompetenční žaloba, odpověď na dotaz co je to Kompetenční žaloba?. Víte např. kdo to je Mikuláš? Znáte a víte kdo je Psychoterapeut? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Právo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.