Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kognát. Co znamená pojem Kognát z kategorie Právo?

Co je to Kognát? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Kognát?

Kognát je výraz z oblasti právní a antropologické. Užívá se pro označení příbuzných v přímé linii, jak po otci, tak po matce. V dřívějších společnostech byl přikládán větší význam příbuzenství v otcovské linii (pojem agnát), což zvláště v panovnických rodinách trvalo s přestávkami až do 18. století. Slovem kognát je tedy obecně označován pokrevní příbuzný.
Pojem kognát byl velmi podrobně řešen v římském právu, kde byly podrobně určeny jednotlivé druhy dědické posloupnosti.

Význam slova, termín, co je to Kognát? Odborný výraz, definice slova Kognát. Co znamená pojem Kognát z kategorie Právo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Kognát sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Kognát patří do sekce Právo

Klíčová slova: formulace, přesný výraz, Kognát, popis, Kognát, co to je, informace, slovo, význam, slovník, přesný význam, definice, termín, Právo, význam slova, co znamená

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Kognát? resp. jaký je význam slova Kognát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kognát, odpověď na dotaz co je to Kognát?. Víte např. kdo to je Šmelinář? Znáte a víte kdo je Zběh? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Kognát hledat i v jiných kategoriích (než Právo) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?