Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kognát. Co znamená pojem Kognát z kategorie Právo?

Co je to Kognát? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Kognát?

Kognát je výraz z oblasti právní a antropologické. Užívá se pro označení příbuzných v přímé linii, jak po otci, tak po matce. V dřívějších společnostech byl přikládán větší význam příbuzenství v otcovské linii (pojem agnát), což zvláště v panovnických rodinách trvalo s přestávkami až do 18. století. Slovem kognát je tedy obecně označován pokrevní příbuzný.
Pojem kognát byl velmi podrobně řešen v římském právu, kde byly podrobně určeny jednotlivé druhy dědické posloupnosti.

Význam slova, termín, co je to Kognát? Odborný výraz, definice slova Kognát. Co znamená pojem Kognát z kategorie Právo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Kognát je v kategorii Právo

Klíčová slova: slovník, přesný výraz, co to je, formulace, význam slova, informace, synonymum, slovo, vysvětlení, Kognát, wiki, přesný význam, popis, význam, Právo, pojem

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Kognát? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kognát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kognát, odpověď na dotaz co je to Kognát?. Víte např. kdo to je Heraldik? Znáte a víte kdo je Zběh? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Právo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?