Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kognát. Co znamená pojem Kognát z kategorie Právo?

Co je to Kognát? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kognát?

Kognát je výraz z oblasti právní a antropologické. Užívá se pro označení příbuzných v přímé linii, jak po otci, tak po matce. V dřívějších společnostech byl přikládán větší význam příbuzenství v otcovské linii (pojem agnát), což zvláště v panovnických rodinách trvalo s přestávkami až do 18. století. Slovem kognát je tedy obecně označován pokrevní příbuzný.
Pojem kognát byl velmi podrobně řešen v římském právu, kde byly podrobně určeny jednotlivé druhy dědické posloupnosti.


Co je to Kognát? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kognát. Co znamená pojem Kognát z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Kognát sdílejte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kognát je v kategorii Právo

Klíčová slova: odborný výraz, Právo, slovo, Právo, slovník, definice, terminus technicus, co to je, pojem, wiki, lexikon, formulace, synonymum, odborné názvosloví, definice pojmu, přesný výraz, terminologie, termín


Pojem Kognát je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kognát ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Kognát ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Kognát ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Kognát ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kognát na Youtube

Zkusit najít heslo Kognát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kognát například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Kognát? resp. jaký je přesný význam slova Kognát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kognát, odpověď na dotaz co je to Kognát?. Víte např. kdo to je Kojná? Znáte a víte kdo je Zběh? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?