Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Gulag. Co znamená pojem Gulag z kategorie Právo?

Co to je Gulag? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Gulag

Gulag je zkratka, pocházející s ruského překladu označení Hlavní správa nápravně pracovních táborů. Jednalo se o speciální oddělení sovětské tajné policie, které se věnovalo řízení a správě pracovních a koncentračních táborů.
Slovo se pak rozšířilo a používalo se pro pojmenování jednotlivých táborů nebo jejich celé sítě. Tyto tábory vznikaly již za V. I. Lenina a jejich počet narost za Stalinovu éru. I když byly oficiálně zrušeny, fungovaly až do pádu komunizmu.

Význam slova, termín, co je to Gulag? Odborný termín, výraz, slovo Gulag. Co znamená pojem Gulag z kategorie Právo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Gulag můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Gulag je v sekci Právo

Klíčová slova: Právo, pojem, význam pojmu, definice, význam slova, význam, slovník, co to je, co znamená, wiki, přesný význam, formulace, slovo, Gulag, Gulag, popis

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Gulag? resp. co je to Gulag? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gulag, odpověď na dotaz co je to Gulag?. Víte např. kdo to je Šemík? Znáte a víte kdo je Diletant? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.