Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Gulag. Co znamená pojem Gulag z kategorie Právo?

Co to je Gulag? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Gulag

Gulag je zkratka, pocházející s ruského překladu označení Hlavní správa nápravně pracovních táborů. Jednalo se o speciální oddělení sovětské tajné policie, které se věnovalo řízení a správě pracovních a koncentračních táborů.
Slovo se pak rozšířilo a používalo se pro pojmenování jednotlivých táborů nebo jejich celé sítě. Tyto tábory vznikaly již za V. I. Lenina a jejich počet narost za Stalinovu éru. I když byly oficiálně zrušeny, fungovaly až do pádu komunizmu.

Význam slova, termín, co je to Gulag? Odborný termín, výraz, slovo Gulag. Co znamená pojem Gulag z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Gulag sdílet s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Gulag patří do sekce Právo

Klíčová slova: definice, slovník, přesný význam, Gulag, popis, přesný výraz, slovo, formulace, význam slova, co znamená, význam pojmu, pojem, Právo, význam, heslo, synonymum

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Gulag? resp. co přesně znamená slovo Gulag? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gulag, odpověď na dotaz co je to Gulag?. Víte např. kdo to je Tomáš Berdych? Znáte a víte kdo je Diletant? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Gulag v jiné sekci než Právo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.