Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Genocida. Co znamená pojem Genocida z kategorie Právo?

Co to je Genocida? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Genocida

Genocida je označení zločinu proti lidskosti. Tento zločin je vymezen mezinárodním trestním právem. To ho definuje jako systematické a úmyslné vyhlazení části nebo celé náboženské, rasové, etnické či národnostní skupiny.
Pojem genocida je zakotven v Úmluvě o zabránění a trestání zločinu genocida vydané OSN. Autorem slova je právník Raphael Lemkin, který prosadil přijetí mezinárodních zákonů, které genocidu definují a zakazují.

Význam slova, termín, co je to Genocida? Odborný termín, výraz, slovo Genocida. Co znamená pojem Genocida z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Genocida? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Genocida je v kategorii Právo

Klíčová slova: Genocida, popis, informace, termín, slovník, Právo, přesný výraz, slovo, wiki, vysvětlení, pojem, co znamená, definice, synonymum, Právo

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Genocida? resp. jaká je definice termínu Genocida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Genocida, odpověď na dotaz co je to Genocida?. Víte např. kdo to je Pohrobek? Znáte a víte kdo je Antonín Zápotocký? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Právo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.