Co je to?
Definice výrazu, termínu Ex offo. Co znamená odborný pojem Ex offo z kategorie Právo?

Co je to Ex offo? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ex offo

Ex offo je výraz užívaný především v oblasti práva. Pojem ex offo pochází z latiny a jeho význam je z moci úřední, z úřední povinnosti nebo na úřední příkaz. V právu takto bývá označován především soudem přidělený obhájce.
To znamená, že obviněný má ze zákona nárok na obhájce, ale pokud si ho nezvolí sám, je mu tento obhájce úředně přidělen. Obhájce ex offo je sdvokát, který přípd musí převzít, odmítnout tuto povinnost lzepouze z velmi závažných důvodů. Jinou variantou výrazu ex offo je ex officio.

Význam slova, termín, co je to Ex offo? Definice výrazu, termínu Ex offo. Co znamená odborný pojem Ex offo z kategorie Právo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ex offo s blízkými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Ex offo je v kategorii Právo

Klíčová slova: definice, přesný výraz, heslo, popis, wiki, pojem, vysvětlení, synonymum, význam pojmu, přesný význam, popis, co znamená, co to je

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Ex offo? resp. jaká je definice termínu Ex offo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ex offo, odpověď na dotaz co je to Ex offo?. Víte např. kdo to je Jan Amos Komenský? Znáte a víte kdo je Broker? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Ex offo hledat i v jiných kategoriích (než Právo) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.