Co je to?
Výraz, termín, definice slova Embargo. Co znamená odborný pojem Embargo z kategorie Právo?

Co je to Embargo? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Embargo

Embargo, jinak také bojkot, může mít více významů. Nejčastěji je slovo embargo užíváno pro označení zákazu obchodování s určitými státy. Znamená to jak zákaz vývozu, tak dovozu vybraných druhů zboží. Embargo patří k nátlakovým prostředkům popř. možnostem odvety vůči jinému státu.
Embargo může uvalit na jiný stát jednotlivá země nebo může jít o embargo od některé ze světových organizací. Embargo bývá použito i jako prevence, například zákaz obchodování se zbraněmi nebo strategickými surovinami.

Význam slova, termín, co je to Embargo? Výraz, termín, definice slova Embargo. Co znamená odborný pojem Embargo z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Embargo) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Embargo je v kategorii Právo

Klíčová slova: heslo, wiki, definice, co znamená, informace, formulace, Embargo, pojem, přesný výraz, slovo, význam slova, popis, význam pojmu

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Embargo? resp. co je to Embargo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Embargo, odpověď na dotaz co je to Embargo?. Víte např. kdo to je Kněžna Libuše? Znáte a víte kdo je Terorista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Embargo i v jiných kategoriích (než Právo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.