Co je to?
Definice výrazu, termínu Cese. Co znamená odborný pojem Cese z kategorie Právo?

Co je to Cese? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Cese

Cese je výraz soukromého nebo mezinárodního práva. Jedná se o postoupení něčeho -soukromé právo řeší postoupení pohledávky, mezinárodní právo postoupení dílu státního území.
Pohledávku vůči dlužníkovi totiž může věřitel postoupit někomu jinému a ten se pak stává novým věřitelem. Cese musí být uzavřena vždy písemnou smlouvou. Dlužník musí být o postoupení informován, ale jeho souhlas není nutný. Cesi v mezinárodním právu lze provést tehdy, když se státy dohodnou a území je přesně vymezeno.

Význam slova, termín, co je to Cese? Definice výrazu, termínu Cese. Co znamená odborný pojem Cese z kategorie Právo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Cese s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Cese je v kategorii Právo

Klíčová slova: přesný výraz, co to je, Cese, heslo, co znamená, definice, Právo, popis, formulace, slovník, pojem, termín, slovo, vysvětlení, Cese, přesný význam

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Cese? resp. co znamená slovo Cese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cese, odpověď na dotaz co je to Cese?. Víte např. kdo to je Řeholník? Znáte a víte kdo je Kuplíř? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Cese i v jiných kategoriích (než Právo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.