Co je to?
Výraz, termín, definice slova Audit. Co znamená odborný pojem Audit z kategorie Právo?

Co je to Audit? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Audit

Ve firmách se občas musí provádět úřední přezkoumání a zhodnocení dokumentů, obzvlášť účtů, nezávislou osobou. Jeho účelem je zjištění, jestli se v dokladech nacházejí pouze pravdivé informace o skutečném stavu věcí. Obvykle se auditem provádí i hodnocení kvalitní vnitřní kontroly firmy.
Vzhledem k rozsahu dokumentů se audity většinou zabývají pouze vzorkem, takže nemusí být ani ony stoprocentně spolehlivé. Kromě finančních auditů se poslední dobou zavádějí i audity dopadů na životní prostředí, bezpečnost procesů či technický audit týkající se kvality produkovaných výrobků.

Význam slova, termín, co je to Audit? Výraz, termín, definice slova Audit. Co znamená odborný pojem Audit z kategorie Právo?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Audit? Potom se o definici podělte s kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Audit se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: co znamená, synonymum, formulace, termín, wiki, vysvětlení, význam pojmu, slovník, Audit, definice, informace, heslo, pojem, slovo, Právo

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co to je Audit? resp. jaký je přesný význam slova Audit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Audit, odpověď na dotaz co je to Audit?. Víte např. kdo to je Krakonoš? Znáte a víte kdo je Islámista? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Audit v jiné sekci než Právo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.