Co je to?
Výraz, termín, definice slova Audit. Co znamená odborný pojem Audit z kategorie Právo?

Co je to Audit? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Audit?

Ve firmách se občas musí provádět úřední přezkoumání a zhodnocení dokumentů, obzvlášť účtů, nezávislou osobou. Jeho účelem je zjištění, jestli se v dokladech nacházejí pouze pravdivé informace o skutečném stavu věcí. Obvykle se auditem provádí i hodnocení kvalitní vnitřní kontroly firmy.
Vzhledem k rozsahu dokumentů se audity většinou zabývají pouze vzorkem, takže nemusí být ani ony stoprocentně spolehlivé. Kromě finančních auditů se poslední dobou zavádějí i audity dopadů na životní prostředí, bezpečnost procesů či technický audit týkající se kvality produkovaných výrobků.

Význam slova, termín, co je to Audit? Výraz, termín, definice slova Audit. Co znamená odborný pojem Audit z kategorie Právo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Audit je v sekci Právo

Klíčová slova: co to je, heslo, význam pojmu, Právo, slovník, definice, termín, pojem, přesný výraz, význam slova, formulace, popis, co znamená, význam, Právo, přesný význam

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Audit? resp. jaký je přesný význam slova Audit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Audit, odpověď na dotaz co je to Audit?. Víte např. kdo to je Upír? Znáte a víte kdo je Ztohoven? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Audit v jiné sekci než Právo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.