Co je to?
Odborný výraz, definice slova Arbitráž. Co znamená pojem Arbitráž z kategorie Právo?

Co je to Arbitráž? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Arbitráž?

Arbitráž jinak též rozhodčí řízení je možností, jak se domoci svých práv jinou než soudní cestou. Probíhá před samosprávnými institucemi nebo soukromými osobami – rozhodci a rozhodčími soudy. K tomu je ve smlouvách zapsána rozhodčí doložka, která umožňuje právě využití arbitráže při řešení sporů.
Tento způsob řešení je rychlejší a přizpůsobivější podmínkám, než klasické soudní řízení. Arbitráž se nejvíce využívá v mezinárodním právu a finančnictví.

Význam slova, termín, co je to Arbitráž? Odborný výraz, definice slova Arbitráž. Co znamená pojem Arbitráž z kategorie Právo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Arbitráž s vašimi kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Arbitráž patří do kategorie Právo

Klíčová slova: popis, význam slova, definice, pojem, slovník, co znamená, přesný význam, význam pojmu, Právo, vysvětlení, Arbitráž, význam, Právo, wiki, přesný výraz, heslo

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Arbitráž? resp. jaká je definice termínu Arbitráž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arbitráž, odpověď na dotaz co je to Arbitráž?. Víte např. kdo to je Egon Bondy? Znáte a víte kdo je Andrew Stroehlein? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Právo Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?