Co je to?
Definice výrazu Alibismus. Co znamená odborný pojem Alibismus z kategorie Právo?

Co to je Alibismus? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Alibismus?

Slovo alibismus pochází z výrazu alibi, což je argument obhajoby, že obviněná osoba se v době spáchání zločinu nacházela na prokazatelném místě. Alibi dokládá, že obviněný neměl se zločin nic společného.
V přeneseném významu pak slovo alibi signalizuje, že se člověk od něčeho distancuje. Odtud se dostaneme k alibismu. Znamená to, že člověk namísto aby zaujal jasné stanovisko a snažil se zabránit špatným věcem, hledá způsob, jak se zbavit odpovědnosti. Mezi projevy alibismu můžeme zařadit i snahu o odložení nebo přesunutí nepopulárního rozhodnutí.

Význam slova, termín, co je to Alibismus? Definice výrazu Alibismus. Co znamená odborný pojem Alibismus z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Alibismus? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Alibismus patří do sekce Právo

Klíčová slova: synonymum, význam pojmu, vysvětlení, popis, slovo, přesný výraz, slovník, co to je, Alibismus, informace, přesný význam, pojem, termín, heslo, definice

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je přesný význam slova Alibismus? resp. co to je Alibismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alibismus, odpověď na dotaz co je to Alibismus?. Víte např. kdo to je Adam Mišík? Znáte a víte kdo je Donald Trump? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Alibismus v jiné sekci než Právo. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.