Co je to?
Definice odborného termínu, slova Adopce. Co znamená pojem Adopce z kategorie Právo?

Co je to Adopce? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Adopce

Adopce je proces přijetí dítěte za vlastní. Adoptovat mohou manželé i jednotlivci, adopcí přejímají plnou rodičovskou odpovědnost za dítě. Vznikají i další příbuzenské vztahy k ostatním členům rodiny. Adopcí zanikají práva a povinnosti původní rodiny.
Osvojitelé jsou zapsáni do matriky jako rodiče, mají však stanovenu povinnost osvojené dítě o adopci informovat, a to nejpozději do zahájení docházky do školy. Dítě dostává příjmení nových rodičů. O adopci rozhoduje soud. Budoucí osvojitel musí o dítě pečovat nejméně 6 měsíců před adopcí, vše na vlastní náklad. Adoptovat lze i zletilého, v souladu s občanským zákoníkem.

Význam slova, termín, co je to Adopce? Definice odborného termínu, slova Adopce. Co znamená pojem Adopce z kategorie Právo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Adopce s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Adopce je v kategorii Právo

Klíčová slova: slovník, co znamená, přesný význam, definice, synonymum, formulace, přesný výraz, informace, slovo, Adopce, popis, Právo, wiki, Právo, termín

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Adopce? resp. co je to Adopce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adopce, odpověď na dotaz co je to Adopce?. Víte např. kdo to je Agnostik? Znáte a víte kdo je Monetarista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Adopce v jiné sekci než Právo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.