Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ústava. Co znamená odborný pojem Ústava z kategorie Politika?

Co je to Ústava? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Ústava?

Ústava je zákon, který potvrzuje vznik a trvání státu. Obsahuje informace o formě státního zřízení, vlády a podobě státu, jeho politickém systému, rozdělení státní moci a konkrétním způsobu jejího vykonávání. Tato nejdůležitější právní norma státu zaručuje svým občanům jejich základní lidská práva. Definuje také státní občanství, území státu, jeho hlavní město a státní symboly. Všechny další zákony schválené ve státě musí být v souladu s jeho ústavou.

Význam slova, termín, co je to Ústava? Výraz, termín, definice slova Ústava. Co znamená odborný pojem Ústava z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Ústava? Potom se o definici podělte s kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Ústava se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: popis, přesný význam, Politika, význam slova, formulace, slovník, význam, definice, Ústava, význam pojmu, heslo, slovo, informace, pojem, vysvětlení, Ústava

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Ústava? resp. co přesně označuje termín Ústava? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ústava, odpověď na dotaz co je to Ústava?. Víte např. kdo to je Vladimír Menšík? Znáte a víte kdo je Jidáš? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Politika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.