Co je to?
Odborný výraz, definice slova Úřednická vláda. Co znamená pojem Úřednická vláda z kategorie Politika?

Co je to Úřednická vláda? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Úřednická vláda?

Úřednická vláda je označení takového typu vlády, která nemá tradiční složení z politických stran, ale převažují v ní odborníci z různých oblastí a bez stranické příslušnosti. Nejedná se o trvalou vládu, slouží k překonání určitého času do sestavení klasické stabilní vlády.
Úřednická vláda vzniká často v kritických dobách, jako je poválečné období a podobně. Jmenuje ji většinou prezident. Tam, kde demokratické procesy teprve začínají, bývá využívána úřednická vláda po odstoupení vlády nebo vyslovení nedůvěry v tuto vládu, popřípadě při koaličních krizích.

Význam slova, termín, co je to Úřednická vláda? Odborný výraz, definice slova Úřednická vláda. Co znamená pojem Úřednická vláda z kategorie Politika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Úřednická vláda) můžete sdílet s vašimi kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Úřednická vláda patří do kategorie Politika

Klíčová slova: Úřednická vláda, pojem, slovo, Politika, popis, informace, přesný význam, co znamená, význam, Politika, formulace, vysvětlení, synonymum, definice, přesný výraz, význam slova

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Úřednická vláda? resp. jaký je význam slova Úřednická vláda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úřednická vláda, odpověď na dotaz co je to Úřednická vláda?. Víte např. kdo to je Deprivant? Znáte a víte kdo je Cholerik? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Úřednická vláda hledat i v jiných kategoriích (než Politika) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!