Co je to?
Výraz, termín, definice slova Subsidiarita. Co znamená odborný pojem Subsidiarita z kategorie Politika?

Co je to Subsidiarita? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Subsidiarita?

Subsidiarita je pojem pocházející z latiny. V překladu znamená subsidiarita pomoc nebo podporu. V současné době se pojem subsidiarita používá v politice pro označení politického principu, podle něhož by se rozhodování mělo odehrávat na té nejnižší a bezprostřední úrovni a ústřední orgány správy by měly provádět pouze ty úkony, které nelze na místní úrovni vykonávat. Veřejná správa se tak přibližuje občanům.

Význam slova, termín, co je to Subsidiarita? Výraz, termín, definice slova Subsidiarita. Co znamená odborný pojem Subsidiarita z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Subsidiarita s kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Subsidiarita se nachází v sekci Politika

Klíčová slova: co to je, význam slova, popis, definice, přesný význam, Subsidiarita, slovo, formulace, význam pojmu, vysvětlení, Politika, wiki, pojem, synonymum, slovník

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Subsidiarita? resp. co to je Subsidiarita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Subsidiarita, odpověď na dotaz co je to Subsidiarita?. Víte např. kdo to je OSVČ? Znáte a víte kdo je Steve Jobs? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Subsidiarita hledat i v jiných kategoriích (než Politika) Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.