Co je to?
Definice výrazu Schengenský prostor. Co znamená odborný pojem Schengenský prostor z kategorie Politika?

Co to je Schengenský prostor? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Schengenský prostor?

Schengenský prostor je pojmenování pro území států, které přistoupily k tzv. Schengenské dohodě. Jedná se o většinu evropských států a některá zámořská území. Schengenský prostor zahrnuje hlavně země Evropské unie, i když do něj spadá i několik zemí nečlenských.
Jeho podstatou je to, že obyvatelé tohoto prostoru mohou překračovat státní hranice kdekoli a bez hraniční kontroly. Dohoda o tomto prostoru byla podepsána v roce 1985 v lucemburském Schengenu.

Význam slova, termín, co je to Schengenský prostor? Definice výrazu Schengenský prostor. Co znamená odborný pojem Schengenský prostor z kategorie Politika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Schengenský prostor sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Schengenský prostor patří do sekce Politika

Klíčová slova: přesný význam, popis, Politika, definice, co znamená, pojem, přesný výraz, termín, heslo, co to je, informace, Politika, popis, slovník, význam

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je přesný význam slova Schengenský prostor? resp. co to je Schengenský prostor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Schengenský prostor, odpověď na dotaz co je to Schengenský prostor?. Víte např. kdo to je Vikář? Znáte a víte kdo je Rasista? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Schengenský prostor v jiné sekci než Politika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.