Co je to?
Definice výrazu Schengenský prostor. Co znamená odborný pojem Schengenský prostor z kategorie Politika?

Co to je Schengenský prostor? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Schengenský prostor?

Schengenský prostor je pojmenování pro území států, které přistoupily k tzv. Schengenské dohodě. Jedná se o většinu evropských států a některá zámořská území. Schengenský prostor zahrnuje hlavně země Evropské unie, i když do něj spadá i několik zemí nečlenských.
Jeho podstatou je to, že obyvatelé tohoto prostoru mohou překračovat státní hranice kdekoli a bez hraniční kontroly. Dohoda o tomto prostoru byla podepsána v roce 1985 v lucemburském Schengenu.

Význam slova, termín, co je to Schengenský prostor? Definice výrazu Schengenský prostor. Co znamená odborný pojem Schengenský prostor z kategorie Politika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Schengenský prostor s přáteli a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Schengenský prostor se nachází v sekci Politika

Klíčová slova: synonymum, heslo, Schengenský prostor, slovník, pojem, přesný význam, význam pojmu, definice, Schengenský prostor, wiki, význam slova, vysvětlení, slovo, popis, Politika, formulace

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Schengenský prostor? resp. co označuje slovo Schengenský prostor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Schengenský prostor, odpověď na dotaz co je to Schengenský prostor?. Víte např. kdo to je Dana Drábová? Znáte a víte kdo je Feťák? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Politika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.