Co je to?
Definice výrazu, termínu Revoluce. Co znamená odborný pojem Revoluce z kategorie Politika?

Co je to Revoluce? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Revoluce?

Revoluce je jiné označení pro povstání lidu za účelem svržení vládnoucí třídy a změny politického systému. Jedná se o masovou akci, která nerespektuje právo. Při této změně moci se mění předchozí řád jak na úrovni politické, tak i sociální, a také se hroutí stát.
Revoluce bývá označována i jako státní převrat vedený zvnitřku. V širším pojetí se jako revoluce označuje i nějaká zásadní změna, která se politiky týkat nemusí – například změna historická či vědecká.

Význam slova, termín, co je to Revoluce? Definice výrazu, termínu Revoluce. Co znamená odborný pojem Revoluce z kategorie Politika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Revoluce sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Revoluce je v kategorii Politika

Klíčová slova: přesný význam, pojem, heslo, synonymum, Revoluce, termín, wiki, popis, Politika, formulace, definice, informace, slovo, Politika, co to je, co znamená

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Revoluce? resp. jaká je definice termínu Revoluce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Revoluce, odpověď na dotaz co je to Revoluce?. Víte např. kdo to je Jan Nedvěd? Znáte a víte kdo je Cyril Svoboda? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Politika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.