Co je to?
Definice výrazu, termínu Protektor. Co znamená odborný pojem Protektor z kategorie Politika?

Co je to Protektor? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Protektor

Protektor je obecně osoba nebo instituce, která poskytuje ochranu. Z historie je známý pojem protektorát. Ten označuje takovou formu státního zřízení, kdy je jeden autonomní stát pod správnou či ochranou jiného suverénního státu. To se děje buď prostřednictvím mezinárodní smlouvy, nebo jednostranným vyhlášením protektorátu ze strany silnějšího státu (Protektorát Čechy a Morava vyhlášený Německem za druhé světové války). Jedná se např. o mezistupeň mezi kolonií a suverénním státem - než země přejde z jedné fáze do druhé, dojde k fázi přechodné - protektorátu.

Význam slova, termín, co je to Protektor? Definice výrazu, termínu Protektor. Co znamená odborný pojem Protektor z kategorie Politika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Protektor s kolegy na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Protektor patří do kategorie Politika

Klíčová slova: slovo, wiki, Politika, termín, synonymum, vysvětlení, slovník, popis, přesný význam, význam pojmu, význam, co znamená, co to je, Protektor, význam slova, formulace

Co znamená pojem Protektor? Definice slova, termínu z Wikipedie

Protektor (z lat. protector) je osoba nebo instituce, poskytující protekci, ochranu, tedy je to ochránce, ochranitel, příznivec, přímluvce, patron. Jeho činnost nebo její výsledek bývá nazývána protektorát.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Protektor? resp. jaký je význam pojmu Protektor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Protektor, odpověď na dotaz co je to Protektor?. Víte např. kdo to je Vegetarián? Znáte a víte kdo je Stevard? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Politika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem