Co je to?
Definice výrazu, termínu Protektor. Co znamená odborný pojem Protektor z kategorie Politika?

Co je to Protektor? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Protektor

Protektor je obecně osoba nebo instituce, která poskytuje ochranu. Z historie je známý pojem protektorát. Ten označuje takovou formu státního zřízení, kdy je jeden autonomní stát pod správnou či ochranou jiného suverénního státu. To se děje buď prostřednictvím mezinárodní smlouvy, nebo jednostranným vyhlášením protektorátu ze strany silnějšího státu (Protektorát Čechy a Morava vyhlášený Německem za druhé světové války). Jedná se např. o mezistupeň mezi kolonií a suverénním státem - než země přejde z jedné fáze do druhé, dojde k fázi přechodné - protektorátu.

Význam slova, termín, co je to Protektor? Definice výrazu, termínu Protektor. Co znamená odborný pojem Protektor z kategorie Politika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Protektor? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Protektor je v kategorii Politika

Klíčová slova: popis, pojem, vysvětlení, význam slova, termín, Protektor, slovník, co znamená, definice, informace, Politika, význam pojmu, synonymum, přesný výraz, wiki, formulace

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Protektor?

Protektor (z lat. protector) je osoba nebo instituce, poskytující protekci, ochranu, tedy je to ochránce, ochranitel, příznivec, přímluvce, patron. Jeho činnost nebo její výsledek bývá nazývána protektorát.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Protektor? resp. jaká je definice termínu Protektor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Protektor, odpověď na dotaz co je to Protektor?. Víte např. kdo to je Manipulátor? Znáte a víte kdo je Stevard? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Protektor hledat i v jiných kategoriích (než Politika) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem