Co je to?
Definice výrazu, termínu Parlament. Co znamená odborný pojem Parlament z kategorie Politika?

Co je to Parlament? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Parlament?

Parlament je zákonodárný sbor volených zástupců lidu. Nejčastěji se s ním setkáme ve státech s demokratickým státním zřízením. Parlament může mít jednu nebo dvě části, může být jednokomorový nebo dvoukomorový. Parlament České republiky je dvoukomorový, tvořený Poslaneckou sněmovnou (dolní komora) a Senátem (horní komora). Příkladem jednokomorového parlamentu je Národní rada Slovenské republiky.

Význam slova, termín, co je to Parlament? Definice výrazu, termínu Parlament. Co znamená odborný pojem Parlament z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Parlament je v sekci Politika

Klíčová slova: slovník, formulace, přesný význam, co znamená, synonymum, slovo, Politika, pojem, wiki, Parlament, vysvětlení, význam pojmu, co to je, termín, popis, informace

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Parlament dozvíte následující

Parlament je zákonodárný sbor volených či nevolených zástupců příslušné administrativní územní jednotky, ať už je to stát, svazek států, nebo spolková země státu. Původní význam tohoto slova ve francouzštině je mluvení, rozprávka, rozhovor (parler je francouzsky mluvit). Význam zastupitelský sbor parlament dostal až v anglickém prostředí.
Jeho moc a vliv se odvíjí od politického uspořádání či režimu, v demokraciích má zákonodárnou moc, může mít důležitou roli při tvorbě nebo rozpuštění vlády, má vyšetřovací a intervenční právo. Může však mít pouze formální, poradní funkci. Parlament rozhoduje v hlasování, pro některá (důležitá) usnesení nestačí prostá nadpoloviční většina, ale většina kvalifikovaná.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Parlament? resp. co je to Parlament? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Parlament, odpověď na dotaz co je to Parlament?. Víte např. kdo to je Daniel Křetínský? Znáte a víte kdo je Maloměšťák? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Parlament v jiné sekci než Politika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.