Co je to?
Odborný výraz, definice slova Oligarchie. Co znamená pojem Oligarchie z kategorie Politika?

Co je to Oligarchie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Oligarchie

Oligarchie je typ vlády, jejíž název má původ ve staré řečtině a dá se přeložit jako "vláda několika", což přesně vystihuje podstatu jevu. Oligarchie znamená vládu malého počtu prominentních osob.

Význam slova, termín, co je to Oligarchie? Odborný výraz, definice slova Oligarchie. Co znamená pojem Oligarchie z kategorie Politika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Oligarchie? Pak se o ní podělte s kolegy na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Oligarchie je v kategorii Politika

Co znamená pojem Oligarchie? Výraz, definice slova z Wikipedie

Oligarchie či oligokracie je nedemokratická forma vlády menšiny (elit), ve které má politickou moc v rukou pouze hrstka prominentních osob (nejčastěji byrokratickoarmádně zorganizovaní příslušníci nejbohatší vrstvy ((spolu)majitelé) s politickým vlivem) téměř bez jakékoliv kontroly společnosti. Termín oligarchie může též označovat státní celek, v němž je tento typ vlády uplatňován. Název pochází ze spojení řeckých slov óligon (málo) a archó (panovat).

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: přesný význam, Oligarchie, heslo, význam, definice, Politika, co znamená, popis, synonymum, popis, přesný výraz, význam slova, Politika, slovo, vysvětlení

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Oligarchie? resp. jaká je definice termínu Oligarchie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oligarchie, odpověď na dotaz co je to Oligarchie?. Víte např. kdo to je Dyslektik? Znáte a víte kdo je Delegát? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Politika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.