Co je to?
Odborný výraz, definice slova Oligarchie. Co znamená pojem Oligarchie z kategorie Politika?

Co je to Oligarchie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Oligarchie

Oligarchie je typ vlády, jejíž název má původ ve staré řečtině a dá se přeložit jako "vláda několika", což přesně vystihuje podstatu jevu. Oligarchie znamená vládu malého počtu prominentních osob.

Význam slova, termín, co je to Oligarchie? Odborný výraz, definice slova Oligarchie. Co znamená pojem Oligarchie z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte text pojmu Oligarchie s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Oligarchie se nachází v sekci Politika

Co znamená pojem Oligarchie? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Oligarchie či oligokracie je nedemokratická forma vlády menšiny (elit), ve které má politickou moc v rukou pouze hrstka prominentních osob (nejčastěji byrokratickoarmádně zorganizovaní příslušníci nejbohatší vrstvy ((spolu)majitelé) s politickým vlivem) téměř bez jakékoliv kontroly společnosti. Termín oligarchie může též označovat státní celek, v němž je tento typ vlády uplatňován. Název pochází ze spojení řeckých slov óligon (málo) a archó (panovat).

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: formulace, co znamená, popis, přesný výraz, význam slova, termín, Politika, wiki, popis, co to je, Oligarchie, heslo, vysvětlení

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená Oligarchie? resp. jaká je definice slova Oligarchie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oligarchie, odpověď na dotaz co je to Oligarchie?. Víte např. kdo to je Dyslektik? Znáte a víte kdo je Delegát? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Politika U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.