Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Obstrukce. Co znamená pojem Obstrukce z kategorie Politika?

Co to je Obstrukce? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Obstrukce?

Obstrukce je pojem s více významy. Může se objevovat v oblasti politiky, především politických jednání, kde označuje takový způsob projevu, jehož cílem je znemožnit nebo narušovat průběh jednání.
Obstrukcí může být například dlouhý nezáživný proslov, nesmyslné návrhy, hluk nebo odchod části hlasujících. Jiný význam má slovo obstrukce v oblasti lékařství, kdy se jedná o uzávěr či neprůchodnost, například u dýchacích cest nebo části trávicí soustavy.

Odborný termín, výraz, slovo Obstrukce. Co znamená pojem Obstrukce z kategorie Politika?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Obstrukce s blízkými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Obstrukce se nachází v sekci Politika

Klíčová slova: slovo, Obstrukce, popis, synonymum, Politika, Obstrukce, wiki, pojem, přesný význam, význam slova, formulace, termín, informace, co znamená, definice, význam

Co znamená pojem Obstrukce? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Obstrukce je v politice úmyslné a plánované jednání, které má za úkol narušit nebo znemožnit nějaké jednání, akci, administrativní proces atp. Příkladem je parlamentní obstrukce, kterou obvykle provádí opozice v situaci, kdy chce znemožnit parlamentní projednání nějakého bodu, resp. zabránit schválení nějakého zákona. Obvykle se provádí formou nekonečných proslovů, hlukem, předkládáním nesmyslných nebo protichůdných návrhů, odchodem poslanců ze sněmovny apod.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Obstrukce? resp. co vlastně znamená slovo Obstrukce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obstrukce, odpověď na dotaz co je to Obstrukce?. Víte např. kdo to je Řiťopich? Znáte a víte kdo je Sandman? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Obstrukce i v jiných kategoriích (než Politika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.