Co je to?
Odborný výraz, definice slova Nezisková organizace. Co znamená pojem Nezisková organizace z kategorie Politika?

Co je to Nezisková organizace? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Nezisková organizace?

Nezisková organizace je takový druh organizace, která nevytváří zisk, nemůže tedy sloužit k obohacení majitelů, zakladatelů či správců. Pokud zisk vytvoří, je povinna využít ho pro další rozvoj organizace a naplňování stanovených cílů.
Nejedná se tedy o podnikatelský subjekt ani obchodní společnost. Většinou jde o spolky, kluby, zájmová a občanská sdružení, která si vytvářejí skupiny občanů nebo komunity k naplnění konkrétních záměrů.

Význam slova, termín, co je to Nezisková organizace? Odborný výraz, definice slova Nezisková organizace. Co znamená pojem Nezisková organizace z kategorie Politika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Nezisková organizace se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: pojem, Politika, wiki, význam pojmu, formulace, Politika, popis, Nezisková organizace, co znamená, slovník, slovo, vysvětlení, synonymum, heslo, význam, Nezisková organizace

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Nezisková organizace? resp. co přesně označuje termín Nezisková organizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nezisková organizace, odpověď na dotaz co je to Nezisková organizace?. Víte např. kdo to je Jiří Menzel? Znáte a víte kdo je Drákula? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Nezisková organizace hledat i v jiných kategoriích (než Politika) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.