Co je to?
Definice výrazu Monarchie. Co znamená odborný pojem Monarchie z kategorie Politika?

Co to je Monarchie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Monarchie?

Monarchie je spojením řeckých slov jeden a vláda. Jedná se tedy o typ vlády, v jejímž čele stojí panovník nebo panovnice (monarcha). Tento monarcha většinou vládne dědičně a doživotně, může však být i volen.
Základní rozdělení typů monarchií je na monarchii absolutní nebo konstituční. V konstitučních monarchiích omezuje moc panovníka ústava nebo parlament. Monarcha v absolutní monarchii vládne bez omezení.

Význam slova, termín, co je to Monarchie? Definice výrazu Monarchie. Co znamená odborný pojem Monarchie z kategorie Politika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Monarchie patří do sekce Politika

Klíčová slova: význam pojmu, význam, synonymum, co to je, heslo, slovník, přesný význam, informace, přesný výraz, popis, pojem, Monarchie, vysvětlení, slovo, význam slova, co znamená

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Monarchie? resp. jaký je význam slova Monarchie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Monarchie, odpověď na dotaz co je to Monarchie?. Víte např. kdo to je Dula? Znáte a víte kdo je Eva Holubová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Monarchie i v jiných kategoriích (než Politika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.