Co je to?
Definice výrazu Monarchie. Co znamená odborný pojem Monarchie z kategorie Politika?

Co to je Monarchie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Monarchie?

Monarchie je spojením řeckých slov jeden a vláda. Jedná se tedy o typ vlády, v jejímž čele stojí panovník nebo panovnice (monarcha). Tento monarcha většinou vládne dědičně a doživotně, může však být i volen.
Základní rozdělení typů monarchií je na monarchii absolutní nebo konstituční. V konstitučních monarchiích omezuje moc panovníka ústava nebo parlament. Monarcha v absolutní monarchii vládne bez omezení.

Význam slova, termín, co je to Monarchie? Definice výrazu Monarchie. Co znamená odborný pojem Monarchie z kategorie Politika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Monarchie? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Monarchie je v kategorii Politika

Klíčová slova: význam, synonymum, Monarchie, přesný výraz, co to je, wiki, význam pojmu, význam slova, Politika, slovo, definice, Politika, přesný význam, slovník, termín, popis

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Monarchie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Monarchie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Monarchie, odpověď na dotaz co je to Monarchie?. Víte např. kdo to je Hejtman? Znáte a víte kdo je Eva Holubová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Monarchie hledat i v jiných kategoriích (než Politika) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.