Co je to?
Definice výrazu Monarchie. Co znamená odborný pojem Monarchie z kategorie Politika?

Co to je Monarchie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Monarchie

Monarchie je spojením řeckých slov jeden a vláda. Jedná se tedy o typ vlády, v jejímž čele stojí panovník nebo panovnice (monarcha). Tento monarcha většinou vládne dědičně a doživotně, může však být i volen.
Základní rozdělení typů monarchií je na monarchii absolutní nebo konstituční. V konstitučních monarchiích omezuje moc panovníka ústava nebo parlament. Monarcha v absolutní monarchii vládne bez omezení.


Co je to Monarchie? Význam slova, termín, Definice výrazu Monarchie. Co znamená odborný pojem Monarchie z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Monarchie? s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Monarchie je v sekci Politika

Klíčová slova: definice, názvosloví, význam, wiki, přesný význam, formulace, heslo, informace, přesný výraz, terminus technicus, synonymum, slovník, popis, co znamená, Monarchie, co je to Monarchie?, význam slova, odborný výraz


Pojem Monarchie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Monarchie?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Monarchie (starořecky μοναρχία monarchía, česky samovláda) je forma vlády ve které je panovník nejvyšším představitelem a symbolem státu a jeho svrchovanosti. Panovník je hlavou státu, a tuto funkci zastává doživotně.
Tradičně je postavení panovníka dědičné. Ve volené monarchii je panovník volen.
V absolutní monarchii náleží panovníkovi neomezená moc, zatímco v konstituční monarchii je moc panovníka omezena ústavou. Monarchie byla nejčastější formou vlády až do 19. století.

Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Monarchie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Monarchie ve Wikizdrojích

Najít termín Monarchie ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Monarchie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Monarchie na Youtube

Zkusit najít heslo Monarchie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Monarchie například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Monarchie? resp. co je to Monarchie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Monarchie, odpověď na dotaz co je to Monarchie?. Víte např. kdo to je Pantáta? Znáte a víte kdo je Jeff Bezos? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Politika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.