Co je to?
Definice výrazu Mnichovská dohoda. Co znamená odborný pojem Mnichovská dohoda z kategorie Politika?

Co to je Mnichovská dohoda? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Mnichovská dohoda?

Mnichovská dohoda byla dohodou čtyř zemí – Německa, Francie, Itálie a Anglie. Tato dohoda, jinak též označovaná jako zrada nebo diktát, umožnila postoupení pohraničí Československa Německu. Podepsána byla v Mnichově 30. 9. 1938 a zpečetila osud Sudet. Zástupci Československa neměli na jednání přístup.
Mnichovská dohoda je příkladem politiky ústupků, ovšem očekávaný přínos tato dohoda neměla.

Význam slova, termín, co je to Mnichovská dohoda? Definice výrazu Mnichovská dohoda. Co znamená odborný pojem Mnichovská dohoda z kategorie Politika?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Mnichovská dohoda? Potom se o definici podělte s kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Mnichovská dohoda je v sekci Politika

Klíčová slova: heslo, synonymum, informace, termín, slovo, formulace, význam pojmu, význam, vysvětlení, přesný výraz, popis, význam slova, definice

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Mnichovská dohoda? resp. co je to Mnichovská dohoda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mnichovská dohoda, odpověď na dotaz co je to Mnichovská dohoda?. Víte např. kdo to je Petr Robejšek? Znáte a víte kdo je Josef Mašín? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Politika U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.