Co je to?
Definice výrazu Mnichovská dohoda. Co znamená odborný pojem Mnichovská dohoda z kategorie Politika?

Co to je Mnichovská dohoda? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Mnichovská dohoda

Mnichovská dohoda byla dohodou čtyř zemí – Německa, Francie, Itálie a Anglie. Tato dohoda, jinak též označovaná jako zrada nebo diktát, umožnila postoupení pohraničí Československa Německu. Podepsána byla v Mnichově 30. 9. 1938 a zpečetila osud Sudet. Zástupci Československa neměli na jednání přístup.
Mnichovská dohoda je příkladem politiky ústupků, ovšem očekávaný přínos tato dohoda neměla.

Význam slova, termín, co je to Mnichovská dohoda? Definice výrazu Mnichovská dohoda. Co znamená odborný pojem Mnichovská dohoda z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Mnichovská dohoda) můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Mnichovská dohoda patří do sekce Politika

Klíčová slova: heslo, pojem, význam, přesný význam, význam pojmu, slovo, význam slova, informace, vysvětlení, slovník, popis, formulace, co to je, přesný výraz, co znamená

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Mnichovská dohoda? resp. jaký je přesný význam slova Mnichovská dohoda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mnichovská dohoda, odpověď na dotaz co je to Mnichovská dohoda?. Víte např. kdo to je Petr Robejšek? Znáte a víte kdo je Josef Mašín? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Mnichovská dohoda i v jiných kategoriích (než Politika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.