Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mandát. Co znamená pojem Mandát z kategorie Politika?

Co je to Mandát? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Mandát

Mandát je pověřením nebo příkazem, pochází z latinského pojmu mandatum jako manu datum, rukou daný. V politice je mandát oprávněním určitého politika vykonávat svoji funkci. Mandátní smlouvou přitom rozumíme smlouvu potvrzující určité zastoupení jménem konkrétního klienta, přičemž provádění tohoto zastoupení jde na účet a riziko klienta. Mandatorní výdajem rozumíme výdaj z písemného závazku, tedy smlouvy či výdaj z veřejného rozpočtu.

Význam slova, termín, co je to Mandát? Odborný výraz, definice slova Mandát. Co znamená pojem Mandát z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Mandát s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Mandát se nachází v sekci Politika

Klíčová slova: pojem, Politika, slovo, synonymum, význam slova, definice, heslo, informace, význam, přesný výraz, vysvětlení, význam pojmu, přesný význam

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Mandát? resp. jaký je přesný význam slova Mandát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mandát, odpověď na dotaz co je to Mandát?. Víte např. kdo to je Družka? Znáte a víte kdo je Vladimir Putin? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Mandát v jiné sekci než Politika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.