Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mandát. Co znamená pojem Mandát z kategorie Politika?

Co je to Mandát? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Mandát

Mandát je pověřením nebo příkazem, pochází z latinského pojmu mandatum jako manu datum, rukou daný. V politice je mandát oprávněním určitého politika vykonávat svoji funkci. Mandátní smlouvou přitom rozumíme smlouvu potvrzující určité zastoupení jménem konkrétního klienta, přičemž provádění tohoto zastoupení jde na účet a riziko klienta. Mandatorní výdajem rozumíme výdaj z písemného závazku, tedy smlouvy či výdaj z veřejného rozpočtu.

Význam slova, termín, co je to Mandát? Odborný výraz, definice slova Mandát. Co znamená pojem Mandát z kategorie Politika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Mandát? Pak se o ní podělte s kolegy na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Mandát je v kategorii Politika

Klíčová slova: přesný význam, význam pojmu, Mandát, definice, Politika, co znamená, wiki, synonymum, termín, informace, heslo, popis, popis, význam, slovník

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Mandát? resp. co je to Mandát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mandát, odpověď na dotaz co je to Mandát?. Víte např. kdo to je Družka? Znáte a víte kdo je Vladimir Putin? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Mandát hledat i v jiných kategoriích (než Politika) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.