Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mandát. Co znamená pojem Mandát z kategorie Politika?

Co je to Mandát? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Mandát?

Mandát je pověřením nebo příkazem, pochází z latinského pojmu mandatum jako manu datum, rukou daný. V politice je mandát oprávněním určitého politika vykonávat svoji funkci. Mandátní smlouvou přitom rozumíme smlouvu potvrzující určité zastoupení jménem konkrétního klienta, přičemž provádění tohoto zastoupení jde na účet a riziko klienta. Mandatorní výdajem rozumíme výdaj z písemného závazku, tedy smlouvy či výdaj z veřejného rozpočtu.

Význam slova, termín, co je to Mandát? Odborný výraz, definice slova Mandát. Co znamená pojem Mandát z kategorie Politika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Mandát sdílet se známými na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Mandát patří do sekce Politika

Klíčová slova: význam, slovník, Mandát, slovo, Politika, termín, co znamená, co to je, synonymum, informace, formulace, pojem, význam pojmu, Mandát, Politika, přesný výraz

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Mandát? resp. co se přesně ukrývá za slovem Mandát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mandát, odpověď na dotaz co je to Mandát?. Víte např. kdo to je Hypochondr? Znáte a víte kdo je Investor? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Politika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.