Co je to?
Definice odborného termínu, slova Krajní levice. Co znamená pojem Krajní levice z kategorie Politika?

Co je to Krajní levice? Význam slova

Co znamená termín Krajní levice? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Krajní levice, nazývaná též extrémní levice či ultralevice, je politické označení takového politického smýšlení a činností, jejichž cílem je dosáhnout společenské sociální rovnosti a odstranění rozdělení společnosti na sociální vrstvy.
Ke krajní levici se počítají anarchismus, radikální socialismus a komunismus.

Význam slova, termín, co je to Krajní levice? Definice odborného termínu, slova Krajní levice. Co znamená pojem Krajní levice z kategorie Politika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Krajní levice? Pak se o ní podělte se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Krajní levice je v kategorii Politika

Klíčová slova: Politika, definice, význam pojmu, význam slova, vysvětlení, co znamená, Krajní levice, informace, heslo, formulace, slovo, přesný výraz, termín, pojem, přesný význam, slovník

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Krajní levice? resp. jaký je význam pojmu Krajní levice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krajní levice, odpověď na dotaz co je to Krajní levice?. Víte např. kdo to je Iveta Bartošová? Znáte a víte kdo je Filantrop? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Krajní levice hledat i v jiných kategoriích (než Politika) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?