Co je to?
Definice výrazu, termínu Komunismus. Co znamená odborný pojem Komunismus z kategorie Politika?

Co je to Komunismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Komunismus?

Komunismus je název politického ideologického směru, prosazujícího požadavek společného vlastnictví. Nepřipouští ani třídní rozdíly mezi lidmi. Označení se používá také pro režim s těmito znaky. Přívrženci a zastánci komunismu jsou komunisté. Zárodky komunismu se vyskytovaly již ve starověku, silněji se tento směr projevil v 19. století.
Jako teoretici komunismu se označují Karel Marx a Bedřich Engels, kteří k ideologii přidali i revoluční zaměření a prosazení cílů násilím. Komunistické režimy se prosadily v mnoha zemích, neobstály však v konkurenci jiných vyspělých států.

Význam slova, termín, co je to Komunismus? Definice výrazu, termínu Komunismus. Co znamená odborný pojem Komunismus z kategorie Politika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Komunismus? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Komunismus je v kategorii Politika

Klíčová slova: definice, slovník, wiki, Komunismus, Politika, význam slova, formulace, pojem, význam pojmu, synonymum, popis, přesný význam, vysvětlení, co to je, Politika, co znamená

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Komunismus? resp. co je to Komunismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Komunismus, odpověď na dotaz co je to Komunismus?. Víte např. kdo to je Larry Flynt? Znáte a víte kdo je Jiří Paroubek? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Komunismus hledat i v jiných kategoriích (než Politika) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.