Co je to?
Odborný výraz, definice slova Islamismus. Co znamená pojem Islamismus z kategorie Politika?

Co je to Islamismus? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Islamismus

Islamismus je označení politicky zaměřených myšlenkových proudů, odvolávajících se na islámské principy, které považují za základ práva a politiky a jsou značně kontroverzní. Zastánci těchto ideologií hlásají návrat ke kořenům islámu, nastolení práva šaría a odstranění nemuslimských vlivů.
Myšlenky islamismu bývají často extremistické, protože zneužívají a porušují tradiční islámské hodnoty. K islamistům se hlásili i někteří významní muslimští politici.

Význam slova, termín, co je to Islamismus? Odborný výraz, definice slova Islamismus. Co znamená pojem Islamismus z kategorie Politika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Islamismus sdílet s přáteli a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Islamismus je v kategorii Politika

Klíčová slova: co to je, formulace, slovník, heslo, pojem, Politika, popis, význam pojmu, Islamismus, wiki, význam slova, význam, přesný výraz, definice, termín

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Islamismus? resp. co znamená slovo Islamismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Islamismus, odpověď na dotaz co je to Islamismus?. Víte např. kdo to je Satan? Znáte a víte kdo je Pesimista? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Politika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.