Co je to?
Odborný výraz, definice slova Islamismus. Co znamená pojem Islamismus z kategorie Politika?

Co je to Islamismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Islamismus?

Islamismus je označení politicky zaměřených myšlenkových proudů, odvolávajících se na islámské principy, které považují za základ práva a politiky a jsou značně kontroverzní. Zastánci těchto ideologií hlásají návrat ke kořenům islámu, nastolení práva šaría a odstranění nemuslimských vlivů.
Myšlenky islamismu bývají často extremistické, protože zneužívají a porušují tradiční islámské hodnoty. K islamistům se hlásili i někteří významní muslimští politici.

Význam slova, termín, co je to Islamismus? Odborný výraz, definice slova Islamismus. Co znamená pojem Islamismus z kategorie Politika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Islamismus? s vašimi známými a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Islamismus je v sekci Politika

Klíčová slova: slovo, Politika, informace, popis, Politika, význam slova, popis, termín, synonymum, přesný význam, význam, pojem, slovník, význam pojmu, wiki

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Islamismus? resp. co je to Islamismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Islamismus, odpověď na dotaz co je to Islamismus?. Víte např. kdo to je Satan? Znáte a víte kdo je Pesimista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Politika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.