Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Establishment. Co znamená pojem Establishment z kategorie Politika?

Co to je Establishment? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Establishment

Establishment je pojem anglického původu s více významy. Často je užíván pro označení vládnoucí skupiny nebo třídy tradičního a konzervativního charakteru. Často mívá negativní nádech, hlavně tehdy, je-li používán jako určitý protest nebo kritika určité společnosti, která zaujímá klíčové postavení a snaží se svou pozici udržet a prosazuje autoritu moci.
Pojem establishment se používá i pro pojmenování založení a řízení instituce, ústavu, organizace, podniku, firmy a podobně. Může se jednat i o politický styl, jehož cílem je získání velké masy voličů, kterým je nabízena ochrana zájmů obyčejných lidí proti všemožným druhům hrozeb a také zájem o témata, která vzbuzují silné citové reakce.

Význam slova, termín, co je to Establishment? Odborný termín, výraz, slovo Establishment. Co znamená pojem Establishment z kategorie Politika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Establishment můžete sdílet s kolegy na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Establishment se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: význam, definice, popis, význam pojmu, termín, slovo, význam slova, přesný význam, co znamená, formulace, co to je, Establishment, wiki

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Establishment? resp. jaká je definice slova Establishment? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Establishment, odpověď na dotaz co je to Establishment?. Víte např. kdo to je Neteř? Znáte a víte kdo je Drákula? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Politika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.