Co je to?
Odborný výraz, definice slova Elektorát. Co znamená pojem Elektorát z kategorie Politika?

Co je to Elektorát? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Elektorát

Elektorát v oblasti politiky označuje sbor volitelů, voliče, občany, kteří hlasují ve volbách. Ti mají v různých zemích odlišné možnosti voleb. Elektorát může volit přímo nebo nepřímo – zprostředkovaně a ve více stupních, rovné, ve kterých má každý občan stejnou váhu hlasů, všeobecné nebo tajné.
Elektorát umožňuje občanům vybrat přijatelné politiky a podílet se tak na správě státu.

Význam slova, termín, co je to Elektorát? Odborný výraz, definice slova Elektorát. Co znamená pojem Elektorát z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Elektorát se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: Elektorát, Politika, význam pojmu, slovo, synonymum, heslo, wiki, vysvětlení, význam, informace, Elektorát, popis, formulace, význam slova, přesný výraz, co znamená

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Elektorát? resp. co se skrývá pod slovem Elektorát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektorát, odpověď na dotaz co je to Elektorát?. Víte např. kdo to je Božena Němcová? Znáte a víte kdo je Jan Svěrák? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Elektorát hledat i v jiných kategoriích (než Politika) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?