Co je to?
Odborný výraz, definice slova Demise. Co znamená pojem Demise z kategorie Politika?

Co je to Demise? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Demise

Demise je označení pro odstoupení nějaké osoby nebo skupiny z výkonu úřadu nebo funkce ještě před skončením období, na které byla tato osoba nebo skupina zvolena. Označení demise se využívá především v politice u vládních činitelů.
V ČR upravuje demisi Ústava, která stanoví postup při jejím podání. Povinnost přijmout demisi není zcela přesně uzákoněna, řešena je pouze demise celé vlády.

Význam slova, termín, co je to Demise? Odborný výraz, definice slova Demise. Co znamená pojem Demise z kategorie Politika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Demise sdílejte s kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Demise je v kategorii Politika

Klíčová slova: Demise, co to je, přesný význam, přesný výraz, význam slova, slovo, popis, termín, informace, wiki, formulace, synonymum, pojem, Politika, heslo, význam pojmu

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Demise? resp. co přesně označuje termín Demise? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demise, odpověď na dotaz co je to Demise?. Víte např. kdo to je Jindřich Šídlo? Znáte a víte kdo je Ódin? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Demise i v jiných kategoriích (než Politika). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.