Co je to?
Definice výrazu Charta 77. Co znamená odborný pojem Charta 77 z kategorie Politika?

Co to je Charta 77? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Charta 77?

Charta 77 je pojmenování neformální občanské iniciativy, zaměřené na kritiku nedodržení lidských a občanských práv státem a politickou mocí. K dodržování těchto práv byla ČSSR zavázána podpisem Závěrečného aktu Konference o bezpečnosti a spolupráci v Helsinkách. Název si tato iniciativa zvolila podle dokumentu, ve kterém uvedla své prohlášení.
Charta 77 byla aktivní od roku 1977 do roku 1992. Jejími signatáři byli významné osobnosti kultury, vědy i společenského života. Autoři chtěli být anonymní, patřili k nim např. Václav Havel nebo Pavel Kohout.

Význam slova, termín, co je to Charta 77? Definice výrazu Charta 77. Co znamená odborný pojem Charta 77 z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Charta 77 můžete samozřejmě sdílet s blízkými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Charta 77 je v sekci Politika

Klíčová slova: Charta 77, definice, co to je, Charta 77, Politika, význam, přesný význam, termín, formulace, heslo, informace, popis, pojem, slovník, význam slova, vysvětlení

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Charta 77? resp. jaký je význam pojmu Charta 77? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Charta 77, odpověď na dotaz co je to Charta 77?. Víte např. kdo to je Ondřej Hejma? Znáte a víte kdo je Agronom? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Politika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.