Co je to?
Odborný výraz, definice slova Buržoazie. Co znamená pojem Buržoazie z kategorie Politika?

Co je to Buržoazie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Buržoazie?

Buržoazie ve svém nejpůvodnějším významu označuje měšťany, měšťanstvo čili sociální skupinu obyvatelů měst s plnými právy. Buržoazie vznikla již ve středověku a patřili do ní pouze ti lidé, kteří ve městě trvale žili a vlastnili tam dům a pozemky.
V době Francouzské revoluce se buržoazie dostala do parlamentu. Protože nižší stavy se proti této sociální skupině museli obtížně domáhat práv, stal se tento pojem označením pro bohatém a později i pro tzv. třídní nepřátele.

Význam slova, termín, co je to Buržoazie? Odborný výraz, definice slova Buržoazie. Co znamená pojem Buržoazie z kategorie Politika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Buržoazie patří do sekce Politika

Klíčová slova: Buržoazie, Politika, informace, co znamená, definice, význam pojmu, vysvětlení, přesný význam, Politika, wiki, synonymum, formulace, termín, význam slova, slovo, heslo

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Buržoazie? resp. jaká je definice termínu Buržoazie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Buržoazie, odpověď na dotaz co je to Buržoazie?. Víte např. kdo to je Jiří Macháček? Znáte a víte kdo je Petr Bendl? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Politika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.