Co je to?
Odborný výraz, definice slova Buržoazie. Co znamená pojem Buržoazie z kategorie Politika?

Co je to Buržoazie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Buržoazie?

Buržoazie ve svém nejpůvodnějším významu označuje měšťany, měšťanstvo čili sociální skupinu obyvatelů měst s plnými právy. Buržoazie vznikla již ve středověku a patřili do ní pouze ti lidé, kteří ve městě trvale žili a vlastnili tam dům a pozemky.
V době Francouzské revoluce se buržoazie dostala do parlamentu. Protože nižší stavy se proti této sociální skupině museli obtížně domáhat práv, stal se tento pojem označením pro bohatém a později i pro tzv. třídní nepřátele.

Význam slova, termín, co je to Buržoazie? Odborný výraz, definice slova Buržoazie. Co znamená pojem Buržoazie z kategorie Politika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici slova Buržoazie můžete sdílet se známými na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Buržoazie je v sekci Politika

Klíčová slova: termín, wiki, pojem, slovo, přesný význam, přesný výraz, Politika, význam slova, význam, popis, význam pojmu, vysvětlení, co to je, informace, formulace

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Buržoazie? resp. jaká je definice termínu Buržoazie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Buržoazie, odpověď na dotaz co je to Buržoazie?. Víte např. kdo to je Sámo? Znáte a víte kdo je Furiant? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Politika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.