Co je to?
Definice odborného termínu, slova Aristokracie. Co znamená pojem Aristokracie z kategorie Politika?

Co je to Aristokracie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Aristokracie?

Aristokracie je pojem pocházející z řečtiny ze dvou slov – aristos a kratos, nejlepší a vláda. Jedná se o vládní uspořádání, kdy moc je v rukou určité společenské skupiny. Tou je v případě aristokracie vláda urozených, tedy společenské elity.
Od starověku až do novověku tato forma vlády spolehlivě fungovala především v městských státech, kde se představitelé vybírali z předních rodin. Později se označení aristokracie začalo používat pro vládnoucí šlechtu.

Význam slova, termín, co je to Aristokracie? Definice odborného termínu, slova Aristokracie. Co znamená pojem Aristokracie z kategorie Politika?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Aristokracie s přáteli a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Aristokracie je v kategorii Politika

Klíčová slova: informace, Aristokracie, Politika, wiki, pojem, co znamená, definice, slovník, Aristokracie, synonymum, slovo, formulace, význam pojmu, Politika, přesný výraz, heslo

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Aristokracie? resp. co znamená výraz Aristokracie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aristokracie, odpověď na dotaz co je to Aristokracie?. Víte např. kdo to je Marta Kubišová? Znáte a víte kdo je Nunvář? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Aristokracie i v jiných kategoriích (než Politika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.