Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Apartheid. Co znamená pojem Apartheid z kategorie Politika?

Co to je Apartheid? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Apartheid

Apartheid je označení pro rasistickou politiku uplatňovanou v Jihoafrické republice v letech 1948 - 1990. Jednalo se o rasovou segregaci - bylo přesně určeno, které dopravní prostředky či restaurace atd. jsou určeny pro bělochy a tam neměli černoši přístup. Zásluhu na ukončení apartheidu měl jihoafrický prezident de Klerk a Nelson Mandela. Mezinárodně byl apartheid silně odsuzován.

Význam slova, termín, co je to Apartheid? Odborný termín, výraz, slovo Apartheid. Co znamená pojem Apartheid z kategorie Politika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Apartheid s vašimi známými a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Apartheid je v kategorii Politika

Co znamená pojem Apartheid? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Apartheid je označení pro politiku rasové segregace zejména v kontextu bývalého uspořádání na jihu Afriky. Výraz pochází z afrikánštiny a znamená oddělení či odloučení. První doložené užití tohoto slova pochází z projevu Jana Smutse z roku 1917.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Klíčová slova: přesný výraz, popis, Politika, přesný význam, termín, slovo, pojem, popis, Politika, co to je, význam slova, Apartheid, definice, význam pojmu, synonymum

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Apartheid? resp. co je to Apartheid? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apartheid, odpověď na dotaz co je to Apartheid?. Víte např. kdo to je Podnikatel? Znáte a víte kdo je Závozník? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Apartheid v jiné sekci než Politika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.