Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Apartheid. Co znamená pojem Apartheid z kategorie Politika?

Co to je Apartheid? Význam slova

Co znamená termín Apartheid? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Apartheid je označení pro rasistickou politiku uplatňovanou v Jihoafrické republice v letech 1948 - 1990. Jednalo se o rasovou segregaci - bylo přesně určeno, které dopravní prostředky či restaurace atd. jsou určeny pro bělochy a tam neměli černoši přístup. Zásluhu na ukončení apartheidu měl jihoafrický prezident de Klerk a Nelson Mandela. Mezinárodně byl apartheid silně odsuzován.

Význam slova, termín, co je to Apartheid? Odborný termín, výraz, slovo Apartheid. Co znamená pojem Apartheid z kategorie Politika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Apartheid? Pak se o ní podělte s přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Apartheid je v kategorii Politika

Co znamená pojem Apartheid? Výraz, definice slova z Wikipedie

Apartheid je označení pro politiku rasové segregace zejména v kontextu bývalého uspořádání na jihu Afriky. Výraz pochází z afrikánštiny a znamená oddělení či odloučení. První doložené užití tohoto slova pochází z projevu Jana Smutse z roku 1917.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: slovo, Politika, slovník, formulace, popis, heslo, význam pojmu, význam slova, synonymum, vysvětlení, termín, přesný význam, popis, wiki, co znamená

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Apartheid? resp. jaká je definice termínu Apartheid? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apartheid, odpověď na dotaz co je to Apartheid?. Víte např. kdo to je Podnikatel? Znáte a víte kdo je Závozník? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Politika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.