Co je to?
Definice výrazu Amnestie. Co znamená odborný pojem Amnestie z kategorie Politika?

Co to je Amnestie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Amnestie

Do pravomocí prezidenta republiky spadá udělování amnestie. To znamená, že může rozhodnout o hromadném prominutí trestu a jeho vymazání z trestního rejstříku, tudíž musí na dříve uvězněnou osobu být nahlíženo jako na netrestanou, pokud nebyla trestána dříve. Narozdíl od milosti se týká většího počtu osob. V našem prostředí jsou známé velké amnestie prezidentů Václava Havla a Václava Klause, které vzbudily vlnu nevole.

Význam slova, termín, co je to Amnestie? Definice výrazu Amnestie. Co znamená odborný pojem Amnestie z kategorie Politika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Amnestie doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Amnestie se nachází v sekci Politika

Klíčová slova: pojem, slovo, Amnestie, definice, přesný význam, formulace, Amnestie, význam pojmu, Politika, co to je, co znamená, popis, vysvětlení, termín, informace, význam slova

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Amnestie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Amnestie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amnestie, odpověď na dotaz co je to Amnestie?. Víte např. kdo to je Jan Železný? Znáte a víte kdo je Soumař? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Amnestie hledat i v jiných kategoriích (než Politika) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.