Co je to?
Definice výrazu, termínu Absolutismus. Co znamená odborný pojem Absolutismus z kategorie Politika?

Co je to Absolutismus? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Absolutismus?

Absolutismus je název pocházející z latinského slova samostatný nebo nezávislý. Jde o pojmenování určité formy vlády, pro kterou je typické postavení panovníka. Ten je hlavní postavou, prosazuje politiku a hospodářství centralistické, zdůrazňuje armádu a správní úřady. Nezastupitelný je i dvůr a významná je také úloha státní církve.
Absolutismus se prosazoval v různých obdobích, někdy byl využíván i jako označení pro absolutní monarchii.

Význam slova, termín, co je to Absolutismus? Definice výrazu, termínu Absolutismus. Co znamená odborný pojem Absolutismus z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Absolutismus s vašimi známými a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Absolutismus se nachází v sekci Politika

Klíčová slova: vysvětlení, termín, definice, slovník, co znamená, slovo, pojem, Politika, heslo, význam slova, co to je, formulace, Politika, přesný význam, informace, popis

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Absolutismus? resp. co znamená Absolutismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Absolutismus, odpověď na dotaz co je to Absolutismus?. Víte např. kdo to je Světlana Nálepková? Znáte a víte kdo je Vegetarián? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Politika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.