Co je to?
Výraz, termín, definice slova Utilita. Co znamená odborný pojem Utilita z kategorie Počítače?

Co je to Utilita? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Utilita

Utility jsou pomocné počítačové programy, které slouží k zjednodušení činností, jež lze jinak udělat za použití mnohem většího úsilí. Jako příklad utility se může uvést správa operačního systému za pomoci nastavování skrytých vlastností aplikací a podobně.
Slovo utilita se může používat i v matematické souvislosti v rámci ekonomie, kde označuje užitek. Též v psychologickém pojetí se dá slovo využít jako sociální upotřebitelnost - člověk je závislý na cizí pomoci.

Význam slova, termín, co je to Utilita? Výraz, termín, definice slova Utilita. Co znamená odborný pojem Utilita z kategorie Počítače?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Utilita sdílejte s vašimi kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Utilita je v kategorii Počítače

Klíčová slova: Utilita, slovo, popis, informace, termín, heslo, co znamená, význam pojmu, Utilita, pojem, význam, slovník, synonymum, Počítače, definice, formulace

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Utilita? resp. jaký je význam slova Utilita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Utilita, odpověď na dotaz co je to Utilita?. Víte např. kdo to je Užitečný idiot? Znáte a víte kdo je Vít Rakušan? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Počítače. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem