Co je to?
Definice odborného termínu, slova Selfie. Co znamená pojem Selfie z kategorie Počítače?

Co je to Selfie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Selfie

Selfie je fotografický autoportrét, který člověk pořizuje vlastní rukou digitálním fotoaparátem nebo mobilním telefonem. Selfie se většinou sdílí a publikuje na sociálních sítích. Jedná se o neformální snímky, někdy pořizované i s pomocí zrcadla. Na selfie je buď jen ten, kdo fotografuje, nebo společně s lidmi, kteří se vejdou do záběru (group selfies).
Selfie je známo již od roku 1900, kdy byl poprvé používán přenosný fotoaparát Kodak. Vzestup selfies umožnilo fotografování pomocí předního fotoaparátu mobilního telefonu nebo tabletu. Selfies pořizují nejen mladí lidé, ale i dospělí a nejrůznější celebrity.

Význam slova, termín, co je to Selfie? Definice odborného termínu, slova Selfie. Co znamená pojem Selfie z kategorie Počítače?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Selfie se nachází v kategorii Počítače

Klíčová slova: definice, slovo, Selfie, význam pojmu, význam slova, popis, synonymum, co znamená, formulace, přesný význam, termín, co to je, Selfie, Počítače, význam, wiki

Ve Wikipedii se o heslu Selfie dozvíte následující

Selfie [selfí], či selfíčko je typ fotografického autoportrétu, obvykle pořízeného z ruky za pomoci digitálního fotoaparátu či chytrého telefonu (smartphone). Ve slovníku Oxford Dictionaries Online je popsán jako „fotografie sebe sama, běžně pořízená chytrým telefonem nebo webkamerou a nahrána na sociální síť“. Selfies jsou často určena pro publikování na sociálních sítích a sítích pro sdílení fotografií online, jako jsou Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, Whatsapp a Snapchat. V Koreji se často používá termínu selca (zkratka pro „self camera“). Selfies jsou většinou neformální snímky pořízené „z ruky“ či před zrcadlem. Na snímcích je zobrazen buď fotograf sám, nebo fotograf a tolik lidí, kolik se jich vejde do záběru. Skupinové selfies jsou označovány jako „group selfies“. V dubnu 2013 zahájil deník The Guardian natáčení série zvané Thinkfluencer, která dokumentuje fenomén selfie ve Velké Británii.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Selfie? resp. co to je Selfie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Selfie, odpověď na dotaz co je to Selfie?. Víte např. kdo to je Čůza? Znáte a víte kdo je Jaromír Bosák? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Počítače. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..