Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Procesor. Co znamená pojem Procesor z kategorie Počítače?

Co to je Procesor? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Procesor

Procesor představuje jádro počítače. Jedná se o jednu z nejsložitějších a nejpotřebnějších součástí systému. Procesor je sekvenční obvod, který pomocí strojového kódu komunikuje s operační pamětí počítače.
Každý procesor obsahuje množství dílčích stavebních součástí (řadič, registry, logické prvky). Procesory prošly významným vývojem. Jejími základními parametry jsou zejména počet jader, rychlost jádra, výkon, frekvence nebo paměť. Mezi nejznámější výrobce procesorů je možno zařadit například společnost Intel Corporation.

Význam slova, termín, co je to Procesor? Odborný termín, výraz, slovo Procesor. Co znamená pojem Procesor z kategorie Počítače?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Procesor s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Procesor je v kategorii Počítače

Klíčová slova: heslo, wiki, popis, Počítače, formulace, pojem, slovo, informace, Procesor, synonymum, vysvětlení, definice, Počítače, termín, co znamená, význam

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Procesor? resp. jaký je význam pojmu Procesor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Procesor, odpověď na dotaz co je to Procesor?. Víte např. kdo to je Jupiter? Znáte a víte kdo je Lady Gaga? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Procesor i v jiných kategoriích (než Počítače). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?