Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Procesor. Co znamená pojem Procesor z kategorie Počítače?

Co to je Procesor? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Procesor

Procesor představuje jádro počítače. Jedná se o jednu z nejsložitějších a nejpotřebnějších součástí systému. Procesor je sekvenční obvod, který pomocí strojového kódu komunikuje s operační pamětí počítače.
Každý procesor obsahuje množství dílčích stavebních součástí (řadič, registry, logické prvky). Procesory prošly významným vývojem. Jejími základními parametry jsou zejména počet jader, rychlost jádra, výkon, frekvence nebo paměť. Mezi nejznámější výrobce procesorů je možno zařadit například společnost Intel Corporation.

Význam slova, termín, co je to Procesor? Odborný termín, výraz, slovo Procesor. Co znamená pojem Procesor z kategorie Počítače?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Procesor s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Procesor je v kategorii Počítače

Klíčová slova: slovo, význam pojmu, význam, co znamená, informace, popis, přesný význam, význam slova, formulace, Počítače, pojem, vysvětlení, slovník, co to je, wiki

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Procesor? resp. jaká je definice termínu Procesor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Procesor, odpověď na dotaz co je to Procesor?. Víte např. kdo to je Lapiduch? Znáte a víte kdo je Makléř? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Počítače U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?