Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pixel. Co znamená odborný pojem Pixel z kategorie Počítače?

Co je to Pixel? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Pixel

Pixel (název vznikl z anglického picture element) je nejmenší součást digitální bitmapové grafiky. Jeden pixel je jedna tečka, bod na monitoru. Každý pixel má přesně stanovené souřadnice. Čím více pixelů, tím větší rozlišení. 1 megapixel je milion pixelů. Rozlišení na megapixely se používá např. u digitálních fotoaparátů.


Co je to Pixel? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pixel. Co znamená odborný pojem Pixel z kategorie Počítače?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Pixel) můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Pixel patří do kategorie Počítače

Klíčová slova: odborné názvosloví, názvosloví, význam, formulace, co znamená, přesný význam, informace, přesný výraz, terminologie, synonymum, co je to Pixel?, definice, vysvětlení, popis, slovník, definice pojmu, termín, Počítače


Pojem Pixel je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Pixel v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Pixel ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Pixel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Pixel ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Pixel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Pixel na Youtube

Najít heslo Pixel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Pixel například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Pixel? resp. co přesně označuje termín Pixel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pixel, odpověď na dotaz co je to Pixel?. Víte např. kdo to je Polír? Znáte a víte kdo je Kršna? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Pixel hledat i v jiných kategoriích (než Počítače) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde