Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pixel. Co znamená odborný pojem Pixel z kategorie Počítače?

Co je to Pixel? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Pixel?

Pixel (název vznikl z anglického picture element) je nejmenší součást digitální bitmapové grafiky. Jeden pixel je jedna tečka, bod na monitoru. Každý pixel má přesně stanovené souřadnice. Čím více pixelů, tím větší rozlišení. 1 megapixel je milion pixelů. Rozlišení na megapixely se používá např. u digitálních fotoaparátů.

Význam slova, termín, co je to Pixel? Výraz, termín, definice slova Pixel. Co znamená odborný pojem Pixel z kategorie Počítače?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Pixel? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Pixel se nachází v kategorii Počítače

Klíčová slova: formulace, co to je, popis, význam slova, přesný význam, přesný výraz, Počítače, heslo, význam, definice, slovo, popis, Počítače, synonymum, význam pojmu

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice slova Pixel? resp. co znamená Pixel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pixel, odpověď na dotaz co je to Pixel?. Víte např. kdo to je OSVČ? Znáte a víte kdo je Krupiér? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Počítače). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde