Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pixel. Co znamená odborný pojem Pixel z kategorie Počítače?

Co je to Pixel? Význam slova

Co znamená termín Pixel? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Pixel (název vznikl z anglického picture element) je nejmenší součást digitální bitmapové grafiky. Jeden pixel je jedna tečka, bod na monitoru. Každý pixel má přesně stanovené souřadnice. Čím více pixelů, tím větší rozlišení. 1 megapixel je milion pixelů. Rozlišení na megapixely se používá např. u digitálních fotoaparátů.

Význam slova, termín, co je to Pixel? Výraz, termín, definice slova Pixel. Co znamená odborný pojem Pixel z kategorie Počítače?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Pixel doporučujeme sdílet s kolegy na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Pixel se nachází v sekci Počítače

Klíčová slova: co znamená, definice, heslo, Počítače, význam slova, co to je, Počítače, formulace, synonymum, termín, pojem, Pixel, význam pojmu, přesný výraz, wiki, slovo

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Pixel? resp. co přesně označuje termín Pixel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pixel, odpověď na dotaz co je to Pixel?. Víte např. kdo to je Abstinent? Znáte a víte kdo je Kršna? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Pixel hledat i v jiných kategoriích (než Počítače) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde