Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pixel. Co znamená odborný pojem Pixel z kategorie Počítače?

Co je to Pixel? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Pixel

Pixel (název vznikl z anglického picture element) je nejmenší součást digitální bitmapové grafiky. Jeden pixel je jedna tečka, bod na monitoru. Každý pixel má přesně stanovené souřadnice. Čím více pixelů, tím větší rozlišení. 1 megapixel je milion pixelů. Rozlišení na megapixely se používá např. u digitálních fotoaparátů.

Význam slova, termín, co je to Pixel? Výraz, termín, definice slova Pixel. Co znamená odborný pojem Pixel z kategorie Počítače?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Pixel patří do sekce Počítače

Klíčová slova: slovník, synonymum, co to je, informace, význam, termín, význam pojmu, wiki, pojem, definice, význam slova, vysvětlení, Pixel, co znamená, Počítače, slovo

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Pixel? resp. co přesně znamená slovo Pixel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pixel, odpověď na dotaz co je to Pixel?. Víte např. kdo to je Sofie Chrtková? Znáte a víte kdo je Kršna? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Počítače. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde