Co je to?
Definice odborného termínu, slova Operační systém. Co znamená pojem Operační systém z kategorie Počítače?

Co je to Operační systém? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Operační systém?

Operační systém je software, který umožňuje komunikaci a obsluhu uživatele a konkrétního zařízení. Operační systém, ve smyslu počítače, je potom základní programové vybavení, které umožňuje fungování daného systému.
V současné době se s operačními systémy setkáváme i na jiných zařízeních, jedná se zejména o mobilní telefony.
Operační systém procházel a neustále prochází vývojem. Mezi ty nejznámější a nejrozšířenější je možno zařadit MS Windows nebo na telekomunikačním trhu potom Android.

Význam slova, termín, co je to Operační systém? Definice odborného termínu, slova Operační systém. Co znamená pojem Operační systém z kategorie Počítače?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici slova Operační systém můžete sdílet s blízkými na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Operační systém je v sekci Počítače

Klíčová slova: Počítače, přesný výraz, popis, termín, co znamená, přesný význam, heslo, pojem, wiki, formulace, co to je, význam, Operační systém, definice, význam pojmu

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Operační systém? resp. jaký je význam slova Operační systém? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Operační systém, odpověď na dotaz co je to Operační systém?. Víte např. kdo to je Rezident? Znáte a víte kdo je Disident? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Operační systém v jiné sekci než Počítače. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde