Co je to?
Definice výrazu, termínu Modem. Co znamená odborný pojem Modem z kategorie Počítače?

Co je to Modem? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Modem?

Modem je zařízení, které umožňuje převod a komunikaci mezi analogovým a digitálním signálem. Modem se využívá hlavně pro přenos digitálně zpracovaných dat na analogových přenosných trasách.
Historicky nejstarší jsou telefonní modemy, ty vznikaly již v padesátých letech dvacátého století, o jejich využití a dostání se do podvědomí mnoha lidí se zasloužil tehdejší americký vojenský projekt. V současnosti se jedná o standardní zařízení, které je k mání v celé řadě variací.

Význam slova, termín, co je to Modem? Definice výrazu, termínu Modem. Co znamená odborný pojem Modem z kategorie Počítače?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Modem) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Modem patří do sekce Počítače

Klíčová slova: termín, popis, pojem, slovník, informace, význam pojmu, synonymum, Modem, co to je, vysvětlení, co znamená, slovo, přesný význam, přesný výraz, popis

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je přesný význam slova Modem? resp. co to je Modem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Modem, odpověď na dotaz co je to Modem?. Víte např. kdo to je Chodec? Znáte a víte kdo je Mahárádža? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Modem i v jiných kategoriích (než Počítače). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.