Co je to?
Definice výrazu, termínu Modem. Co znamená odborný pojem Modem z kategorie Počítače?

Co je to Modem? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Modem

Modem je zařízení, které umožňuje převod a komunikaci mezi analogovým a digitálním signálem. Modem se využívá hlavně pro přenos digitálně zpracovaných dat na analogových přenosných trasách.
Historicky nejstarší jsou telefonní modemy, ty vznikaly již v padesátých letech dvacátého století, o jejich využití a dostání se do podvědomí mnoha lidí se zasloužil tehdejší americký vojenský projekt. V současnosti se jedná o standardní zařízení, které je k mání v celé řadě variací.

Význam slova, termín, co je to Modem? Definice výrazu, termínu Modem. Co znamená odborný pojem Modem z kategorie Počítače?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Modem s blízkými na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Modem se nachází v kategorii Počítače

Klíčová slova: význam, přesný význam, Počítače, význam pojmu, Modem, synonymum, wiki, přesný výraz, heslo, popis, vysvětlení, pojem, definice, slovník, informace, termín

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Modem? resp. co označuje slovo Modem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Modem, odpověď na dotaz co je to Modem?. Víte např. kdo to je Adolf Hitler? Znáte a víte kdo je Chodec? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Počítače). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.