Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mac adresa. Co znamená pojem Mac adresa z kategorie Počítače?

Co je to Mac adresa? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Mac adresa

MAC adresa – Media Access Control – slouží k jedinečné identifikaci síťových zařízení. Jinak může být označována jako fyzická adresa, přiřazuje se síťové kartě již při výrobě a dodatečně může být měněna. MAC adresa se obvykle zapisuje jako šestice dvojciferných hexadecimálních čísel, která se oddělují dvojtečkou nebo pomlčkou. MAC adresa je složena ze 48 bitů a je jedinečná.
Její přidělení probíhá ve dvou etapách. První polovinu přiděluje centrální správce adresního prostoru, druhu polovinu přiděluje výrobce zařízení. Díky MAC adrese lze snadno spravovat lokální sítě, protože každá karta může být jednoznačně identifikována.

Význam slova, termín, co je to Mac adresa? Odborný výraz, definice slova Mac adresa. Co znamená pojem Mac adresa z kategorie Počítače?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici slova Mac adresa můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Mac adresa je v sekci Počítače

Klíčová slova: wiki, informace, termín, Mac adresa, formulace, Počítače, Počítače, přesný výraz, definice, význam, popis, význam pojmu, vysvětlení, co to je, popis

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Mac adresa? resp. co znamená slovo Mac adresa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mac adresa, odpověď na dotaz co je to Mac adresa?. Víte např. kdo to je Cheater? Znáte a víte kdo je Kmotr? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Mac adresa i v jiných kategoriích (než Počítače). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!