Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mac adresa. Co znamená pojem Mac adresa z kategorie Počítače?

Co je to Mac adresa? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Mac adresa?

MAC adresa – Media Access Control – slouží k jedinečné identifikaci síťových zařízení. Jinak může být označována jako fyzická adresa, přiřazuje se síťové kartě již při výrobě a dodatečně může být měněna. MAC adresa se obvykle zapisuje jako šestice dvojciferných hexadecimálních čísel, která se oddělují dvojtečkou nebo pomlčkou. MAC adresa je složena ze 48 bitů a je jedinečná.
Její přidělení probíhá ve dvou etapách. První polovinu přiděluje centrální správce adresního prostoru, druhu polovinu přiděluje výrobce zařízení. Díky MAC adrese lze snadno spravovat lokální sítě, protože každá karta může být jednoznačně identifikována.

Význam slova, termín, co je to Mac adresa? Odborný výraz, definice slova Mac adresa. Co znamená pojem Mac adresa z kategorie Počítače?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Mac adresa? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Mac adresa je v kategorii Počítače

Klíčová slova: Počítače, přesný význam, slovník, Počítače, co znamená, význam pojmu, popis, co to je, informace, vysvětlení, pojem, formulace, význam slova, definice, Mac adresa, wiki

Co označuje termín Mac adresa? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

MAC adresa (z anglického „Media Access Control“) je jednoznačný identifikátor síťového zařízení, který používají různé protokoly druhé (spojové) vrstvy OSI. Je přiřazována síťové kartě NIC bezprostředně při její výrobě (u starších karet je přímo uložena do EEPROM paměti) a proto se jí také někdy říká fyzická adresa, nicméně ji lze dnes u moderních karet dodatečně změnit. Ethernetová MAC adresa se skládá ze 48 bitů a podle standardu by se měla zapisovat jako tři skupiny čtyř hexadecimálních čísel (např. 0123.4567.89ab), mnohem častěji se ale píše jako šestice dvojciferných hexadecimálních čísel oddělených pomlčkami nebo dvojtečkami (např. 01-23-45-67-89-ab nebo 01:23:45:67:89:ab). Při převodu na 48bitové číslo se převede každá šestnáctková dvojice na dvojkové číslo (např. 01(hex) = 00000001(bin), 23(hex) = 00100011(bin) atd.).

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Mac adresa? resp. co označuje slovo Mac adresa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mac adresa, odpověď na dotaz co je to Mac adresa?. Víte např. kdo to je Workoholik? Znáte a víte kdo je Vilém Čok? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Mac adresa v jiné sekci než Počítače. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!