Co je to?
Výraz, termín, definice slova Licence. Co znamená odborný pojem Licence z kategorie Počítače?

Co je to Licence? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Licence

Licence je úřední povolení, které opravňuje jeho majitele k provozování konkrétní činnosti. Ke každé činnosti, která je provozována za účelem zisku, je zapotřebí licence.
Právní termín licence je odvozen od latinského slova "licentia". Licence má dlouholetou historii a vždy bývala spojována, stejně tak jako v současnosti, s pracovně-právní oblastí.
S licencí se můžeme nejčastěji setkávat v informační a komunikační technologii. Zde si lze standardně licenci za poplatek zakoupit a plně tak využívat po určitou dobu nebo napořád daný program, případně jinou aplikaci.

Význam slova, termín, co je to Licence? Výraz, termín, definice slova Licence. Co znamená odborný pojem Licence z kategorie Počítače?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Licence? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Licence patří do sekce Počítače

Klíčová slova: pojem, přesný výraz, definice, slovník, význam slova, význam pojmu, co znamená, informace, slovo, co to je, vysvětlení, význam, heslo, Licence, termín, popis

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Licence? resp. co to je Licence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Licence, odpověď na dotaz co je to Licence?. Víte např. kdo to je Helena Vondráčková? Znáte a víte kdo je Přítel? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Počítače U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.