Co je to?
Výraz, termín, definice slova Licence. Co znamená odborný pojem Licence z kategorie Počítače?

Co je to Licence? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Licence

Licence je úřední povolení, které opravňuje jeho majitele k provozování konkrétní činnosti. Ke každé činnosti, která je provozována za účelem zisku, je zapotřebí licence.
Právní termín licence je odvozen od latinského slova "licentia". Licence má dlouholetou historii a vždy bývala spojována, stejně tak jako v současnosti, s pracovně-právní oblastí.
S licencí se můžeme nejčastěji setkávat v informační a komunikační technologii. Zde si lze standardně licenci za poplatek zakoupit a plně tak využívat po určitou dobu nebo napořád daný program, případně jinou aplikaci.

Význam slova, termín, co je to Licence? Výraz, termín, definice slova Licence. Co znamená odborný pojem Licence z kategorie Počítače?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Licence s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Licence se nachází v sekci Počítače

Klíčová slova: wiki, slovník, Počítače, synonymum, Licence, význam slova, vysvětlení, význam pojmu, co to je, přesný význam, definice, heslo, co znamená, slovo, formulace, Počítače

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Licence? resp. jaký je význam slova Licence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Licence, odpověď na dotaz co je to Licence?. Víte např. kdo to je Zaměstnanec? Znáte a víte kdo je Přítel? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Počítače. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.