Co je to?
Výraz, termín, definice slova Licence. Co znamená odborný pojem Licence z kategorie Počítače?

Co je to Licence? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Licence

Licence je úřední povolení, které opravňuje jeho majitele k provozování konkrétní činnosti. Ke každé činnosti, která je provozována za účelem zisku, je zapotřebí licence.
Právní termín licence je odvozen od latinského slova "licentia". Licence má dlouholetou historii a vždy bývala spojována, stejně tak jako v současnosti, s pracovně-právní oblastí.
S licencí se můžeme nejčastěji setkávat v informační a komunikační technologii. Zde si lze standardně licenci za poplatek zakoupit a plně tak využívat po určitou dobu nebo napořád daný program, případně jinou aplikaci.

Význam slova, termín, co je to Licence? Výraz, termín, definice slova Licence. Co znamená odborný pojem Licence z kategorie Počítače?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Licence je v sekci Počítače

Klíčová slova: slovo, popis, přesný význam, význam slova, pojem, co znamená, Licence, význam pojmu, definice, formulace, co to je, význam, wiki, Licence, Počítače, termín

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Licence? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Licence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Licence, odpověď na dotaz co je to Licence?. Víte např. kdo to je Martin Bursík? Znáte a víte kdo je Přítel? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Licence v jiné sekci než Počítače. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.