Co je to?
Definice výrazu, termínu Editace. Co znamená odborný pojem Editace z kategorie Počítače?

Co je to Editace? Význam slova

Co znamená termín Editace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Editace (termín odvozený z anglického "edit") je spojený především s prostředím počítačů a internetu. Editovat znamená vkládat, měnit nebo upravovat nějaký (datový) obsah. Měnit nebo přidávat můžeme text nebo obrázky či zvuky na webové stránce, v textovém nebo jiném souboru a podobně.

Význam slova, termín, co je to Editace? Definice výrazu, termínu Editace. Co znamená odborný pojem Editace z kategorie Počítače?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Editace) můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Editace patří do sekce Počítače

Co znamená pojem Editace? Definice slova, termínu z Wikipedie

Editace nebo editování (z anglického edit) je aktivita při použití počítače: Jde o proces měnění datového obsahu. Uživatel, který editaci provádí, pak může být označen za editora. Přidávaný obsah bývá buď nový, výtvorem editora, nebo může jít o kopii obsahu přeneseného odjinud. Nejedná se pouze o psaní textu, přidávání nového, ale i o použití dosavadního, tedy i již existujících dat. Podle schopností příslušného software lze měnit i obrázky, zvukové záznamy a i aktuální obsah samotný, nebo i jeho vlastnosti, například jeho formátování a metadata.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: pojem, informace, význam, co to je, slovo, význam pojmu, wiki, Počítače, slovník, vysvětlení, definice, formulace, co znamená, heslo, Editace

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Editace? resp. jaký je přesný význam slova Editace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Editace, odpověď na dotaz co je to Editace?. Víte např. kdo to je Polír? Znáte a víte kdo je Muezzin? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Počítače). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.