Co je to?
Definice výrazu, termínu Editace. Co znamená odborný pojem Editace z kategorie Počítače?

Co je to Editace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Editace?

Editace (termín odvozený z anglického "edit") je spojený především s prostředím počítačů a internetu. Editovat znamená vkládat, měnit nebo upravovat nějaký (datový) obsah. Měnit nebo přidávat můžeme text nebo obrázky či zvuky na webové stránce, v textovém nebo jiném souboru a podobně.

Význam slova, termín, co je to Editace? Definice výrazu, termínu Editace. Co znamená odborný pojem Editace z kategorie Počítače?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Editace? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Editace se nachází v kategorii Počítače

Co znamená pojem Editace? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Editace nebo editování (z anglického edit) je aktivita při použití počítače: Jde o proces měnění datového obsahu. Uživatel, který editaci provádí, pak může být označen za editora. Přidávaný obsah bývá buď nový, výtvorem editora, nebo může jít o kopii obsahu přeneseného odjinud. Nejedná se pouze o psaní textu, přidávání nového, ale i o použití dosavadního, tedy i již existujících dat. Podle schopností příslušného software lze měnit i obrázky, zvukové záznamy a i aktuální obsah samotný, nebo i jeho vlastnosti, například jeho formátování a metadata.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: wiki, informace, popis, Počítače, popis, heslo, termín, přesný význam, Počítače, synonymum, význam pojmu, přesný výraz, formulace, co znamená, definice

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Editace? resp. jaká je definice slova Editace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Editace, odpověď na dotaz co je to Editace?. Víte např. kdo to je Polír? Znáte a víte kdo je Muezzin? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Editace v jiné sekci než Počítače. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.