Co je to?
Definice výrazu Digitalizace. Co znamená odborný pojem Digitalizace z kategorie Počítače?

Co to je Digitalizace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Digitalizace

Digitalizace je pojem pocházející z angličtiny, kde znamená složený z číslic. V češtině může být použit ve více významech. Setkat se s tímto pojmem lze u digitalizace signálu, u rozhlasového a televizního vysílání (změna analogového signálu na digitální) a také při ochraně digitálních dokumentů (převod dokumentů do digitálního tvaru). Umožňuje využití všech možností digitálních technologií pro zefektivnění a zrychlení nejrůznějších proces a funkcí.
Samotný termín digitalizace je veřejností chápán především jako digitalizace TV a rozhlasového vysílání nebo jako přechod na digitální nosiče, obrovský přínos má však její využití v oblasti informačních systémů a všech systémů pracujících se sdílením nebo zpracováním informací. Digitalizace má i určité nevýhody, mezi největší patří možnost zneužití dat.

Význam slova, termín, co je to Digitalizace? Definice výrazu Digitalizace. Co znamená odborný pojem Digitalizace z kategorie Počítače?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Digitalizace s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Digitalizace patří do kategorie Počítače

Klíčová slova: Počítače, termín, wiki, slovník, heslo, Počítače, definice, Digitalizace, pojem, význam pojmu, slovo, co znamená, formulace, synonymum, význam, vysvětlení

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Digitalizace? resp. jaký je význam pojmu Digitalizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Digitalizace, odpověď na dotaz co je to Digitalizace?. Víte např. kdo to je Homosexuál? Znáte a víte kdo je Wolverine? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Počítače). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.