Co je to?
Výraz, termín, definice slova Desktop. Co znamená odborný pojem Desktop z kategorie Počítače?

Co je to Desktop? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Desktop?

Desktop je jiné označení pro běžný stolní počítač. Doslova to znamená "umístěný na stole" (jako protiklad k přenosnému laptopu). Dříve byly desktopy nejrozšířenějším typem počítačů, v posledních letech je však v prodejích překonaly laptopy (notebooky), případně jiné mobilní druhy počítačů (tablety, chytré mobilní telefony). Mezi hlavní výhody desktopů patří nejlepší poměr cena/výkon, snadná rozšiřitelnost o různé periferie a možnost výměny jednotlivých částí hardware.

Význam slova, termín, co je to Desktop? Výraz, termín, definice slova Desktop. Co znamená odborný pojem Desktop z kategorie Počítače?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Desktop s blízkými na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Desktop se nachází v kategorii Počítače

Klíčová slova: pojem, Počítače, co to je, přesný výraz, význam slova, přesný význam, co znamená, význam, definice, popis, informace, slovník, vysvětlení, heslo, Počítače, význam pojmu

Co označuje termín Desktop? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Desktop (nebo desktopový počítač) je klasický stolní počítač, tak jak jej většina uživatelů zná. Tato zkratka pochází z angličtiny a dá se volně přeložit jako „na stole“. Pod tímto pojmem se většinou rozumí klasické PC, které je možno používat samo o sobě. Není nutné jej napojit do systému střediskových počítačů. Hlavní použití tohoto termínu je pro rozlišení jednotlivých typů počítačů – laptop, PDA a desktop jsou nejčastější kategorie, do kterých se počítače rozdělují.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Desktop? resp. jaký je přesný význam slova Desktop? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Desktop, odpověď na dotaz co je to Desktop?. Víte např. kdo to je Marie Terezie? Znáte a víte kdo je Abstinent? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Počítače. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.