Co je to?
Výraz, termín, definice slova Desktop. Co znamená odborný pojem Desktop z kategorie Počítače?

Co je to Desktop? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Desktop?

Desktop je jiné označení pro běžný stolní počítač. Doslova to znamená "umístěný na stole" (jako protiklad k přenosnému laptopu). Dříve byly desktopy nejrozšířenějším typem počítačů, v posledních letech je však v prodejích překonaly laptopy (notebooky), případně jiné mobilní druhy počítačů (tablety, chytré mobilní telefony). Mezi hlavní výhody desktopů patří nejlepší poměr cena/výkon, snadná rozšiřitelnost o různé periferie a možnost výměny jednotlivých částí hardware.

Význam slova, termín, co je to Desktop? Výraz, termín, definice slova Desktop. Co znamená odborný pojem Desktop z kategorie Počítače?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Desktop? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Desktop je v kategorii Počítače

Klíčová slova: wiki, formulace, slovo, Počítače, přesný význam, co to je, synonymum, význam pojmu, heslo, Desktop, informace, slovník, přesný výraz, význam, Desktop, vysvětlení

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Desktop dozvíte následující

Desktop (nebo desktopový počítač) je klasický stolní počítač, tak jak jej většina uživatelů zná. Tato zkratka pochází z angličtiny a dá se volně přeložit jako „na stole“. Pod tímto pojmem se většinou rozumí klasické PC, které je možno používat samo o sobě. Není nutné jej napojit do systému střediskových počítačů. Hlavní použití tohoto termínu je pro rozlišení jednotlivých typů počítačů – laptop, PDA a desktop jsou nejčastější kategorie, do kterých se počítače rozdělují.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Desktop? resp. co znamená výraz Desktop? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Desktop, odpověď na dotaz co je to Desktop?. Víte např. kdo to je Barbora Špotáková? Znáte a víte kdo je Abstinent? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Desktop v jiné sekci než Počítače. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.